Trylogia Piter. Podziemny Blues

5.03.2019 Dzisiaj spojrzymy sobie na książki twórczości Szymuna Wroczka. Piter rozpoczął w Polsce serię Uniwersum Metro 2033, a jego kontynuacja Piter. Wojna rozpoczął serię Uniwersum Metro 2035.

• Piter jest książką wprowadzającą nas do petersburskiego metra, które bardzo dobrze opisuje. Jeżeli chcemy zabrać się za trylogię Diakowa „Cienie Post-Petersburga” i wyłapać wszystkie smaczki, jak i mieć zawczasu wiedzę o petersburskich frakcjach i tamtejszym porządku, najlepiej byłoby zacząć od Pitera.
• Piter to opowieść przygodowa, której fabuła opiera się na intrydze skoncentrowanej wokół konfliktu pomiędzy Aliansem Primorskim a Imperium Wegan. Piter. Wojna z kolei to klasyczna rosyjska powieść łotrzykowska, która skupia się na losach mniej wpływowych mieszkańców metra podczas wojny między Wielkim Metrem a Imperium Wegan.
• Trzeba zaznaczyć, że twórczość Szymuna Wroczka (zwłaszcza w porównaniu do innych książek ze świata Metra) jest wymagająca. Autor nie prowadzi nas za rączkę, nie wyjaśnia nam wszystkiego wprost. Wiele wątków fabularnych, wiele frakcji, wiele bohaterów – każdy mający swoją własną agendę, którą realizuje.
• Podczas lektury poznamy sporo charyzmatycznych bohaterów (na pierwszym miejscu wyróżniają się Iwan z Uberem), których na długo zapamiętamy. A całe ich losy okraszone są narracją ze sporą dawką poczuciu humoru.

Chcesz przeczytać streszcznie Pitera?
KLIKNIJ TUTAJ
Chcesz przejrzec kompletną encyklopedią na temat Pitera?
KLIKNIJ TUTAJ I PRZEWIŃ NA DÓŁ

Kup książki by jak najwięcej nowych pozycji ze świata Metra zostało wydanych! Ogromne promocje na stronie wydawcy Insignis.
KLIKNIJ BY WEJŚĆ DO SKLEPU WYDAWCY

Chcesz ocenić książki lub dowiedzieć się szczegółow? Zapraszamy!
KLIKNIJ BY SPRAWDZIĆ PITERA
KLIKNIJ BY SPRAWDZIĆ PITERA. WOJNĘ

Piter:
Iwanowi Mierkułowowi, diggerowi z Wasilieostrowskiej, przygotowania do ślubu przerywa wybuch wojny z Chodnikami, na których padło podejrzenie kradzieży agregatu prądotwórczego. Lokalne starcie wkrótce przerodzi się w coś o wiele poważniejszego. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.

Piter. Wojna:
Piter. Wojna to niewiarygodne przygody Ubera, marzyciela i romantyka, który przez dwadzieścia lat wegetacji w metrze nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Więcej: jest nadal gotów walczyć o swoje idee do ostatniej kropli krwi.

Piter. Starcie bliźniąt:
Książka w trakcie pisania. Tytuł podglądowy, może ulec zmianie.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz