Piter. Bitwa bliźniaków

19.06.2020 Cyniczny szumowina i popaprany anioł. Człowiek, który swoje przezwisko nosi dumnie jak sztandar. Uber.Już dziesięć lat czekamy na zakończenie tej historii, która nikogo nie pozostawia obojętnym. Nowa powieść Szymuna Wroczka ujawni o Uberze wszystko… no, może prawie. Jego droga wydaje się nie mieć końca, a „Bitwa bliźniaków” wcale nie jest kropką na końcu zdania – lecz spektakularnym przecinkiem!

Dmitry Glukhovsky

Już na początku lipca trzecia część Pentalogi „Piter. Podziemny Blues” autorstwa Szymuna Wroczka. Pierwsza część skupiała się na postaci Iwana Mierkułowa i jego odysejskiej drodze do rodzimej Wasi. Druga ukazywała nam życie trzech mieszkańców petersburskiego Metra (skina Ubera, cyrkowca Artema, chodnika Achmeta), których drogi skrzyżowały się podczas wojny z Weganami w formie klasycznej powieści łotrzykowskiej. Trzecia zaś to Uber na całego, poznamy lepiej jego przeszłość i zobaczymy jaką rolę odegra w konflikcie z Weganami, w tle mając trzy pary tytułowych Bliźniąt.

Zamów taniej w przedsprzedaży: KLIKNIJ TUTAJ

Opis książki:
Okrutna przeszłość Ubera ciągnie się za nim niczym krwawy ślad z rozprutego brzucha. Ten czerwony skinhead nie zawsze był dobry i zdecydowanie nie zawsze sprawiedliwy. Teraz nieustannie spłaca swoje długi. Dziesięć lat przed wojną wegańską przypadkowo trafił na stację Obwodny Kanał, terroryzowaną przez smoka oraz służących mu ludzi.

Kiedy nastaje wojna wegańska – czas wielkiego przelewu krwi – a na tyłach imperium wybucha bunt niewolników, Uber zbiera oddział zabijaków i zbirów. Tylko tak zyska cień szansy na uratowanie stacji Obuchowo. Problem w tym, że smok być może wciąż żyje. I to w nim.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz