Na głos. Rosyjska proza live. Metro 2033

8.09.2019 O czym marzą Rosjanie? Jaka jest współczesna Rosja? Czy Moskwa to miasto pełne absurdów? Czego obawiają się moskiewscy kolejkowicze? Jaki ustrój polityczny faktycznie panuje w Rosji? Co zagraża mieszkańcom rosyjskich metropolii?

Big Book Cafe inauguruje cykl opowieści o współczesnej Rosji „Na głos”. Cztery spotkania to cztery portrety rosyjskich miast i próba wejrzenia w „rosyjską duszę”.

Na początek Dmitry Glukhovsky i jego „Metro 2033”. Postapokaliptyczna powieść, której akcja rozgrywa się w moskiewskim metrze w 2033 roku, 20 lat po wojnie nuklearnej. Ludzie przetrwali w tunelach i na stacjach, odtwarzając pod ziemią wszystkie koszmary świata, który zniknął już z powierzchni. To opowieść o upadku cywilizacji i bohaterze samotnie próbującym zrealizować misję niemożliwą.

W klimat książki wprowadzi Łukasz Orbitowski. Opowie o okolicznościach powstania tej kultowej już dziś historii. Zaraz po prelekcji rozpoczynamy słuchowisko na żywo – performatywne czytanie fragmentów „Metra 2033” w aktorskiej interpretacji Mirosława Haniszewskiego z muzyczną ścieżką dźwiękową tworzoną przez Leskiego.

Szczegóły wydarzenia:
BIG BOOK CAFEM
J.Dąbrowskiego 81, 02-503 Warszawa
14 WRZEŚNIA (SOBOTA)
GODZ. 19

WSTĘP WOLNY!

LINK DO WYDARZENIA NA FB – KLIK

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz