»Czerwony Wariant« w Polsce

10.10.2018 Niedawno było o Petersburgu. O wojnie Wegan z Wielki Metrem. O wyborze ideologii, według której ludzka cywilizacja ma zostać odbudowana. By ostatnia szansa na zmartwychwstanie człowieka w powojennym świecie została wykorzystana. Ale o tym więcej możecie przeczytać w książce pt. »Piter. Wojna«.

17 października premiera!

Teraz z kolei nadszedł czas na Kijów. Tutaj metro od początku zostało zaprojektowane i zbudowane, by w razie nuklearnej wojny zachować jednolity system organizacji. Szczęśliwie spełniło swoje zadanie, po konflikcie atomowym unikając rozdrobnienia stacji na wiele pomniejszych i rywalizujących ze sobą frakcji. Jest jednak małe ale. W równaniu zjednoczonej postapokaliptycznej społeczności brakuje całej czerwonej linii. Zawalonej gruzem i całkowicie niedostępnej.

Jest rok 2035. Krzyż, wspólnota obu ocalałych linii, pokojowo egzystuje. Tunele w ogromnej większości wolne od zagrożeń nowego świata są wspaniałym wybawieniem dla ludzi, którzy borykają się z innymi problemami. Przeludnieniem. Biedą. Biurokracją. Polityką.

W takich warunkach przez nielicznych stalkerów Krzyża zostaje znaleziony nieznany człowiek, a odkrycie prawdy o jego pochodzeniu, jego istocie – staje się motorem napędowym całej historii.

Siergiej Niedorub podjął odważną decyzję, by nie czynić głównego bohatera następnym archetypicznym stalkerem lub wojownikiem. Jon jest nauczycielem. A poprzez takiego protagonistę autor porusza w książce wiele zagadnień dotyczących funkcjonowania świata po wojnie.

Kontekst polityczny, ekonomiczny i społeczny kijowskiego metra nie pozostanie wam obcy, wiele spraw opisanych w ogromnych szczegółach. Relacje międzyludzkie i ekspozycja gromady bohaterów są niemniej istotne. A co ważniejsze, to prawda stoi na pierwszym miejscu. Bowiem jest to także powieść o teoriach spiskowych, ciągle mających wpływ na formowanie rzeczywistości. Tajemnica wreszcie musi zostać odkryta!

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz