18 / 02 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Metro2033 - Dmitry Glukhovsky

Autor

Dmitry Glukhovsky

Imię i nazwisko: Dmitry Glukhovsky
Data urodzenia: lipiec 1979
Narodowość: Rosjanin
Zawód: dziennikarzpisarz

Tacy jak on zostają kosmonautami, a przynajmniej gośćmi talk show, takie dossier nierzadko mają bohaterowie książek i filmów. Lecz Dmitrij Glukhovsky sam pisze książki. Zaś jego oczami widzowie kanału Russia Today widzą Moskwę, Rosję i Władimira Putina.

Dmitrij Glukhovsky przez 28 lat swojego życia zdążył odbyć czteroipółletnią edukację w Izraelu, mieszkać rok w Niemczech i trzy lata we Francji. W jego CV znajdziemy pracę w Radiu Rosji, stacji radiowo-telewizyjnej Deutsche Welle, w kanałach Euronews i Russia Today na stanowisku korespondenta akredytowanego przy Kremlu. W jego życiorysie zalazła się też praca w charakterze reportera wojennego w Abchazji i w Izraelu – w mieście Kiryat Szmona, na które przypadło 80 procent ataków Hezbollachu. Jako dziennikarz relacjonował dla rosyjskiej telewizji wiele wydarzeń np. pomarańczową rewolucję, kryzys gazowy pomiędzy Kijowem i Rosją, śmierć Milosevica, tragedię Kurska.

Do legendy przeszły podejrzenia kolegów z Euronews o szpiegostwo, których podstawą było przekonanie, że „człowiek nie może mieć 23 lat, znać 5 języków, i nie pracować dla wywiadu”. Do jego planów należy przejechanie drezyną przez nocne moskiewskie metro w poszukiwaniu tajemnego podziemnego życia. W głowie ma pytania o to, jak będzie wyglądał świat po globalnej katastrofie, co stanie się z modelem zachowań społecznych po zdziesiątkowaniu tegoż społeczeństwa.

Dmitrij Glukhovsky postarał się uzyskać odpowiedzi na te pytania przeprowadzając apokaliptyczne eksperymenty na bohaterach swojej książki Metro 2033,  za którą otrzymał nagrodę za najbardziej obiecujący debiut roku 2007 przyznaną przez Europejskie Towarzystwo Science Fiction działające w ramach EuroCon.

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.