Odpowiedź forum utworzona

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Projekt: ,, Feniks " #6014

  arek 2001
  Uczestnik

  Recenzja Rozdziału 6 Plac Wolności

  Jak zawsze zacznę od wymienienia wad po to by po tym przejść do zalet. A dla Innych użytkowników forum UWAGA SPOJLERY!!!

  A więc wady:

  Pierwszą wadą jak dla mnie jest długość epizodu który można by było podzielić na dwa jeden to Pałac Kultury a drugi to powierzchnia

  Drugą wadą o której warto by wspomnieć to końcówka w której można się pogubić (ale to też może wynikać z mojego zmęczenia wczorajszym dniem)

  O ostatniej wadzie napiszę ci osobiście bo może być to zbyt drażliwy temat jak na to forum

  A teraz zalety:

  Jako pierwszą zaletę uznaje opis sytuacji w Pałacu Kultury który wywołuje wrażenie obecności wewnątrz (chociaż jak dla mnie pałac jest trochę zbyt zaludniony)

  Druga zaleta to rozwój postaci z którymi można się zżyć

  Trzecia zaleta to bardzo fajna postać Rexsa która jest realna i dobrze napisana

  ostatnią zaletą o jakiej wspomnę to realistyczne dialogi.

  Ogólnie rzecz ujmując to z rozdziału na rozdział twój styl się wyrabia i trzymaj tak dalej

  W odpowiedzi na: Projekt: ,, Feniks " #5932

  arek 2001
  Uczestnik

  RECENZJA ROZDZIAŁU NR 5  „idą pancry na Wujek”

  Na wstępie trzeba zauważyć że ten rozdział kręcił się wokół relacji dwojga bohaterów a trafniej rzecz ujmując to między ich rodzinami a drugim wątkiem tego rozdziału była wyprawa na zwiad do Eltusa który był w zasadzie tłem do opowiedzenia wyżej wymienionego wątku (a bynajmniej tak mi się wydawało podczas lektury rozdziału). Teraz przejdę do wskazania mocnych i słabszych cech

  WADY:

  Jako pierwszą wadę mógł bym wskazać lekki chaos panujący podczas sekwencji walk a mam na myśli wymieszanie sposobu przedstawiania bohaterów przez co w kilku miejscach gubiłem się w tym co robią poszczególne postacie.

  Jako kolejną wadę można uznać długość wydaje mi się że można by było podzielić ten rozdział na dwa (ale nie trzeba)

  jako ostatnią wadę a właściwie uwagę zasługują niektóre żarty które mogą być źle odebrane N.P ten o „murzyńskim dziecku” osobiście mi ten żart nie przeszkadzał i tylko podkreślał osobowość postaci i zapewne kilka lat temu było by to tak odebrane ale teraz to nie koniecznie by to tak zrozumiano.

  ZALETY:

  Podstawową zaletą tego tekstu było połączenie historycznego wydarzenia z anomalią i przeszłością bohaterów i ich rodzin a mam na myśli wydarzenia pod kopalnią taki zabieg fabularny jest nie codzienny i interesujący prawdopodobnie jedyny taki w uniwersum metra miał też duży wpływ na rozwój postaci i fabuły

  drugą zaletą tego fragmentu jest natężenie akcji i ogólna dynamika która była zrobiona w przemyślany sposób

  trzecią zaletą jest tajemniczość która się pogłębia pod sam koniec i zachęca do dalszej lektury

  OGÓLNA OCENA:

  Rozdział ogólnie mi się podobał posiadał wiele ciekawostek i był dobrze przemyślany i trzyma poziom lecz wymaga lekkiej korekty głównie błędów ortograficznych i gramatycznych.

  Mam jeszcze pytanie odnośnie opowiadań. A mianowicie pomysł na opowiadanie w bytomiu czy to aktualne?

   

  W odpowiedzi na: Projekt: ,, Feniks " #5912

  arek 2001
  Uczestnik

  Dzień dobry z góry przepraszam za brak recenzji opowiadania „Rebeliantka” ale zawre ją przy okazji recenzji 4 rozdziału projektu a teraz przejdę do recenzji

  ROZDZIAŁ 4 „Anioły wzywają”

  Na wstępie pragnę zauważyć że ja traktuje ten epizod jako zwykłe wprowadzenie bohaterów do wyprawy więc w mojej opinii ten rozdział wniósł niewiele nowych wątków a skupiał się na rozwinięciu starych i obrazowaniu ogólnej sytuacji schronu i relacji bohaterów (Chyba że coś pominąłem) nie mniej nie traktuje tego jako wady ponieważ w każdej książce przygodowej spokojniejsze momenty są konieczne dla rozwinięcia fabuły i wytchnienia od akcji jednakże pojawiły się ciekawe wątki.

  Dla innych użytkowników forum UWAGA SPOJLERY!!!

  Te wątki to zagadkowy sen Łukasza o prawdo podobnym dniu zagłady,  lewitacji i feniksie drugim takim wątkiem jest drugi cel wyprawy poza zwiadem i ocenieniem zagrożenia dla klasztoru trzecim wątkiem jest prawdziwa motywacja dowództwa o dodanie Łukasza do ekipy zwiadu bo osobiście nie wierze w to że tak doświadczeni i twardo stąpający po ziemi stalkerzy od tak uwierzyli w opowiedziany przez protagoniste sen.

  A tak po za tym słuchasz podobnej muzyki do mnie :-).

  „Rebeliantka”

  Jako podstawowy atut można wskazać dobrze rozwinięty charakter bohaterki która sprawia wrażenie kobiety którą warunki zmusiły do bycia twardą chociaż tego sama nie chciała.

  Jako drugi atut można w mojej subiektywnej opinii uznać ciekawe pomysły na mutanty i ich nazwy np (Łazasz)

  Prywatnie traktuje jako zaletę  różnorodność broni np (Karabin Sako TRG 22) ponieważ nie wiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia takiej broni a tu jest to podstawowe uzbrojenie bohaterki na tym przykładzie widać że interesujesz się tym albo chociaż przed pisaniem do edukowałeś się z wyposażenia Wojska Polskiego.

  jako wadę osobiście uznałbym to że ludzie nie zaznajomieni z Projektem feniks mogą nie do końca zrozumieć relacje bohaterów i obrazu post nuklearnych katowic.

  PS. Każdą recenzje będę publikował na forum żeby więcej osób miało bardziej przejrzysty wgląd w  przebieg prac.

  A i mam proźbę czy mógłbyś wysłać mi na E-maila mapę z zaznaczonymi frakcjami.

  W odpowiedzi na: Projekt: ,, Feniks " #5899

  arek 2001
  Uczestnik

  Dzień dobry z góry przepraszam za tak późny odzew ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu na przeczytanie do tej pory opublikowanych rozdziałów projektu feniks. A więc przejdę do żeczy ogólny zarys fabularny jest interesujący i wciągający ale zacznę od dotychczasowych wad (których jest naprawdę niewiele jak na niedokończone dzieło)

  Wada nr1 to kilka błędów ortograficznych które warto by poprawić

  Wada nr2 to że czasem niektóre frazy się powtarzajom

  Wada nr3 to prawdopodobnie wada tylko w moim domniemaniu gdyż może to być celowy zabieg fabularny który może doprowadzić do dobrego zwrotu akcji ale do żeczy to antagonista który zbyt wcześnie zdradza swoje motywacje do podjęcia takich działań.

  Przejdę do zalet

  Zaletą nr1 to dobry ogólny zarys historii ale o tym już wspomniałem po wyżej

  Zaleta nr2 to postaci które sprawiają wrażenie żeczywistych i naturalnych a nie standardowych archetypów

  Zaletą nr3 to zbilansowany chumor który nie jest nachalny i występuję w przeciwieństwie do niektórych powieści w uniwersum które są czasem zabardzo pesymistyczne

  Zaleta nr4 to nawiązania do popkultury polskiej które ja zawsze miło przyjmuję

  Jak do tej pory opublikowane rozdziały są jak najbardziej dobre z kilkoma wadami które da się wyeliminować bez psucia reszty. W mojej subiektywnej opini powieść zapowiada się ciekawie i posiada  jak do tej pory znaczne szanse na wydanie.

  Życzę powodzenia w dalszej pracy nad dziełem a ja czekam na dalsze rozdziały i na efekt końcowy.

  PS jeżeli chcesz zainteresować projektem więcej osób to proponuję nagrać filmik na yt wtórnym pszedstawisz ideę dzieła miejsca w nim przedstawione i dziękuję za wcześniejszy odpis☺️

   

  W odpowiedzi na: Projekt: ,, Feniks " #5897

  arek 2001
  Uczestnik

  Od bardzo dawna czekałem na powieść metra na Górnym Śląsku ponieważ ten rejon aż się prosi o pełnoprawną książkę w naszym uniwersum. A poztym mam pytanie jak zamieżasz (jeśli zamierzasz) ukazać miasta wokół Katowic takie jak Bytom Ruda Śląska czy Chorzów? Po prostu interesuje mnie ta kwestia

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)