• Tytuł: W blasku ognia
  • Autor: Polscy fani
  • Język oryginału: polski
  • Liczba stron: 160
  • ISBN: 978-83-63944-36-0
  • Data wydania: 28-01-2014

Polscy fani

W blasku ognia


W blasku ognia”. Wybór najlepszych opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, nadesłanych na konkurs organizowany przez portal metro2033.pl w roku 2013. Książka dostępna wyłącznie jako darmowy e-book.

Metro 2033 to świat wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky’ego; świat, w którym po nuklearnej apokalipsie pozostali przy życiu ludzie chronią się w moskiewskim metrze. Tam na nowo organizują swą kilkudziesięciotysięczną społeczność i wbrew wszystkiemu, co ich otacza, usiłują przetrwać.

Z czasem projekt Glukhovsky’ego zaczął się rozrastać, przybrał formę Uniwersum Metro 2033 i wykroczył poza granice moskiewskiego metra. Na zaproszenie pomysłodawcy w zaproponowanej przez niego konwencji zaczęli pisać inni autorzy, wypełniając białe plamy na mapach Nowego Świata: w ramach projektu powstały powieści, opisujące postapokalipsę nie tylko w Moskwie, nie tylko w Rosji, ale również w wielu innych miejscach na świecie. A już niedługo do Uniwersum Metro 2033 dołączy Polska. Ale Uniwersum Metro 2033 to także niezwykle żyzna gleba dla twórczych wypowiedzi fanów. A te, początkowo nieśmiałe, przybierają z czasem coraz dojrzalszą formę.

Na skupiającym polskich fanów serii portalu metro2033.pl ogłosiliśmy konkurs na opowiadanie osadzone w postapokaliptycznym świecie Metra 2033. I tak powstała ta książka: „W blasku ognia” to wybór najciekawszych z nich. Ich autorzy potrafią już bardzo dużo. Niektóre historie opowiadane przy ognisku na sześćdziesiątym metrze na stacji Kitaj-Gorod to prawdziwe perełki.

OPINIE CZYTELNIKÓW:

02.09.2018

Zbiór fanowskich opowiadań z polskiej strony UM2033. Choć same opowiadania są w porządku, większość nawet zaskakująco dobra, W blasku ognia bardzo słabo wypada w porównaniu do jego następców z nad Wisły. Co gorsza, tylko jedno z trzynastu opowiadań wychodzi poza granice nadużywanego już metra moskiewskiego i kieruje akcję na nowe ziemie, do Łodzi.

Snaut

Musisz się zalogować aby móc dodać opinie.