• Tytuł: Metro 2035
  • Cykl: Metro
  • Autor: Dmitry Glukhovsky
  • Tłumacz: Paweł Podmiotko
  • Wydawnictwo: Insignis
  • Język oryginału: rosyjski
  • Liczba stron: 540
  • ISBN: 978-83-653150-5-2
  • Data wydania: 04-11-2015

Dmitry Glukhovsky

Metro 2035


Miejsce człowieka nie jest pod ziemią. Żyjecie w tunelach jak robaki! Tu nie ma dla nas jutra. Metro to cmentarz. Nie będziemy tu ludźmi. Nie stworzymy niczego nowego. Nie rozwiniemy się. Chorujemy tu. Wyradzamy się. Nie ma powietrza. Nie ma miejsca. Jest ciasno.

Trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała. Całe miasta obróciły się w proch i pył. Przestał istnieć transport, zamarła komunikacja. Radio milczy na wszystkich częstotliwościach. W Moskwie przeżyli tylko ci, którzy przy wtórze syren alarmowych zdążyli dobiec do bram metra. Tam, na głębokości dziesiątek metrów, na stacjach i w tunelach, ludzie próbują przeczekać koniec cywilizacji. W miejsce utraconego ogromnego świata stworzyli swój własny ułomny światek. Czepiają się życia i ani myślą się poddać. Pewnie marzą o powrocie na powierzchnię – kiedyś, kiedy obniży się poziom radiacji. I nie tracą nadziei na odnalezienie innych ocalałych…

Metro 2035 kontynuuje historię Artema z pierwszego tomu kultowej serii. Na tę książkę miliony czekały przez całe dziesięć lat, a prawa do tłumaczenia wydawnictwa wykupiły na długo przed jej ukończeniem. Metro 2035 jest przy tym książką niezależną i również od niej można zacząć przygodę z cyklem Glukhovsky’ego, który podbił serca czytelników w Rosji i na całym świecie.

OPINIE CZYTELNIKÓW:

12.04.2020

Metro 2035 to moja ulubiona książka ze wszystkich, które przeczytałem. Trzyma w napięciu, ciężko jest się od niej oderwać. Można mówić co się chce – ale ta książkę jest mistrzostwem.

czekoladowy stalker

02.09.2018

Dmitrij Głuchowski zaskoczył nas po swojej pierwszej książce, wydając odmienne Metro 2034. Ostatnia część tej epickiej trylogii również jest powieścią w niespodziewanym od autora stylu. Wielu miało pretensje – gdzie się podziały mutanty? Czemu tyle politykowania? Jednak osobiście uważam Metro 2035 za może nawet najlepsze i najbardziej wciągające dzieło Głuchowskiego; fantastyczna fabuła w doroślejszym stylu a równocześnie ciekawa krytyka rosyjskiego państwa i społeczeństwa.

Snaut

11.08.2018

Zaskakująca fabuła i dużo akcji.

Dragon

Musisz się zalogować aby móc dodać opinie.

ENCYKLOPEDIA:
GALERIA:

Galeria