Suren Cormudian


Suren Sejranowicz Cormudian to rosyjski pisarz science fiction i były wojskowy pochodzenia ormańsiego. Urodził się w 1978 roku we Władywostoku, ale od dwunastego roku życia mieszka w Kaliningradzie. Służył w piechocie morskiej, gdzie osiągnął stopień starszego sierżanta. Po przeniesieniu do rezerwy oddał się całkowicie pracy literackiej.

W 2009 roku ukończył zaocznie studia w kaliningradzkim oddziale Międzynarodowego Instytutu Słowiańskiego. Jego pasjami są fotografia i modelarstwo. Debiutował niskonakładową „Refleksją” w 2007 roku.


UNIWERSUM METRO:

Jego pierwszą powieścią okazał się „Wędrowiec”, początkowo pisany dla społeczności fanów. Książka w krótkim czasie zyskała ogromne uznanie użytkowników portalu metro2033.ru i tym samym została oddolnie wybrana jako tekst przeznaczony do publikacji. Powieść osiągnęła taki sukces, że pomysłodawca serii Dmitry Glukhovsky poprosił autora o napisanie następnej książki, czego końcowym efektem jest „Dziedzictwo przodków”.

Suren pisał także książkę o metrze w Nowosybirsku, jednak opowieść innego autora o tym miejscu została wydana wcześniej. Suren mimo wszystko zdecydował się opublikować „Odbicie w mroku” w swoim cyklu „Drugiej szansy nie będzie”. Na początku 2018 r. ukazała się trzecia powieść Surena w cyklu Uniwersum Metro 2033, zatytułowana „Skraj świata”, a opowiadająca o jego rodzinnej Kamczatce.facebook:
vk:

Suren Tsormudyan
Suren Tsormudyan

KSIĄŻKI AUTORA: