18 / 02 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Za horyzont - Andriej Diakow

Świat

Rzeczywiste obiekty i miejsca w Za horyzont

Macie ochotę na tajemniczą podróż do świata „Za horyzont”?

Pan Paweł Podmiotko napisał dla nas serie artykułów o  rzeczywistych obiektach, miejscach i przedmiotach, które pojawiły się w książce.

Zapraszamy do lektury!

Petersburskie Metro 

 Petersburg, Leningrad, Piotrogród. Północna stolica, Wenecja północy. Dla mieszkańców po prostu Piter. Miasto o wielu nazwach i burzliwej historii, drugie co do wielkości i najbardziej europejskie miasto Rosji. Miasto wspaniałych pałaców, muzeów i soborów, a także monumentalnych socrealistycznych pomników

 

 MZKT-79221 - Maleństwo

„Maleństwo”, czyli specjalnie zmodyfikowana wojskowa ciężarówka MZKT-79221, pojawia się epizodycznie już w drugim tomie trylogii Andrieja Diakowa, „W mrok”. W „Za horyzont” jej rola jest bez porównania większa. Autor nie szczędzi czytelnikom opisów tego monstrum, ale jest to tak ciekawy pojazd, że warto ten temat rozwinąć.

 

Jamantau

Andriej Diakow, jeden z ważniejszych epizodów powieści „Za horyzont” umieścił w tajnym schronie, gigantycznym podziemnym mieście pod górą Jamantau na Uralu.

 

Niesporczaki

W książce Andrieja Diakowa pojawiają się stwory, które swoimi niezwykłymi właściwościami mogą konkurować z najbardziej szalonymi pomysłami fantastów, tyle że w zasadzie... nie są to wcale mutanty!

 

Kaspijski Potwór

Na kartach historii kryją się mało znane prototypy i tajne wojskowe technologie, których nie wymyśliliby najbardziej pomysłowi pisarze fantastyczni.

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.