21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Za horyzont - Andriej Diakow

Książka

Za horyzont wieńczy trylogię Andrieja Diakowa, na którą składają się też wcześniejsze tomy Do światła i W mrok. W Rosji są to najpoczytniejsze – obok Metra 2033 i Metra 2034 – książki w ramach Uniwersum Metro 2033 – międzynarodowego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Polscy Czytelnicy dali temu wyraz windując książki Diakowa na listy bestsellerów.

 

„Ryk wzmógł się, główne silniki nabrały obrotów, rozpędzając ciężką maszynę. Kaspijski Potwór wzniósł się na wysokość przelotową i ruszył… w stronę majaczącej w oddali, ledwie dostrzegalnej linii, która na zawsze podzieliła świat na pół.

Ku nieosiągalnej, lecz kuszącej granicy, która, wciąż się oddalając, raz za razem testuje ludzką wytrzymałość, pomaga poznać kres własnych możliwości.

W stronę nieuchwytnej krawędzi, za którą można zajrzeć tylko wtedy, gdy uwierzy się we własne siły.

Tam, gdzie spełniają się marzenia.

Za horyzont.”

 

Petersburskie metro pogrąża się w kolejnej wojnie – tym razem imperium wegan próbuje podbić niezależne stacje. Jednocześnie Taran, doświadczony stalker, trafia na ślad projektu Alfejos, który daje nadzieję na oczyszczenie powierzchni ziemi ze śmiercionośnej radiacji i wyjście ocalałych z tuneli i schronów. Trop prowadzi na Daleki Wschód, do Władywostoku. Uczestnicy walk z weganami chcieliby mieć Tarana po swojej stronie, ale on widzi sprawy inaczej… Gotów spalić za sobą mosty i siłą opuścić piterskie metro, by wraz z przybranymi dziećmi – Glebem i Aurorą – oraz wypróbowanymi przyjaciółmi – Indianinem, Bezbożnikiem, Migałyczem i Giennadijem – szukać nadziei dla świata gdzieś tam, za horyzontem.

 

 

„Wcześniej czy później wszyscy musimy stanąć przed wyborem. Poświęcić jedno, aby zyskać coś innego. W takich chwilach najważniejsze jest nie żałować tego, co tracimy. Bo jakkolwiek wielki będzie ból straty, jest to uzasadniona cena, jaką trzeba zapłacić za dokonany wybór…”

 

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.