20 / 03 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
W blasku ognia  - Polscy fani Uniwersum Metro 2033

Świat

„Kitaj-Gorod...
Tu zajdziesz wszystko, od prawdziwego kebaba, przez dziwki i mafię po śmierć, zależy czego szukasz. Połowa przyjezdnych przegrała tu swój dobytek w karty, druga nie zdążyła bo ją obrabowano.
Zorganizowana przestępczość, haracze, lokalne święte wojny..
To miejsce można kochać albo nienawidzić. Albo opuścić je nogami do przodu, ale pomijając drastyczne i mniej drastyczne szczegóły, i w ogóle jakiekolwiek szczegóły to miejsce to prawdziwy raj.
Młody Paszka ubóstwiał je odkąd sięgał pamięcią. Kochał fantastyczne zapachy z bazaru i nie mniej świetne widoki wystaw pełnych książek, broni, pamiątek z góry...kochał tę część w której kobiety sprzedawały swoje ciała, tę w której grywano w kosza i oczywiście tę gdzie kwas był za pół darmo.
Ale jego najukochańsze miejsce było poza właściwą stacją. Posterunek na setnym metrze. Nie był taki jak ten obstawiony przez osiłków, tuż przed Kitajem. Obsadzali go ochotnicy, którzy zbierali się od czasu zatargu z Tretjakowską.
Na ogół nie było tam typowych bandziorów, a jedynie troskliwi obywatele, którzy nie chcieli znów gasić pożaru. Niekiedy był całkiem pusty, innym razem ludzi było od groma.
"Setka" stała się jego drugim domem. Poustawiano tam stoły, zostawiono gitarę, komplet kart. Wyznaczono palenisko.
W tym miejscu ludzie wyhodowali sobie prawdziwą mikrospołeczność. Było przytulnie, zawsze można było miło spędzić czas, a każdy z ochotników zostawiał tu cząstkę siebie, dlatego było unikalne. Choć faktycznie...ostatnie co tu robiono to pilnowanie tunelu.
Paszka był tu niemal codziennie, uwielbiał słuchać gawęd przy tamtejszym ognisku. Miejscowi snuli tu swoje opowieści, a gdy te się kończyły z pomocą przychodzili przyjezdni. Wiele z historii było tak fantastycznych, że nie mogły być prawdziwe, mimo to...”

 

Posłuchajcie..

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.