Główna FORUM Gry z świata Metro Build 375 i dokumentacja z 2006 roku

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Leo0502 4 miesięcy, 4 tygodnie temu.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #5215

  Leo0502
  Uczestnik

  Gra „Metro 2033” powstawała pięć lat. Produkcję zaczęto w roku 2005, kiedy część zespołu pracującego nad „S.T.A.L.K.E.R.-em” odeszła z GSC Game World i założyła 4A Games. Długi czas produkcji nie jest jedynym podobieństwem „Metra”  do „S.T.A.L.K.E.R.-a”. Zapytacie „ale gdzie jest to podobieństwo?”. Ano trzeba się cofnąć do 10 maja 2006 roku, kiedy podczas Games Convention w Lipsku po raz pierwszy zaprezentowano grę. Z tamtego wydarzenia ostały się dokumentacja, trailer z wczesnej alphy oraz prezentowane wówczas demo gry.

   

  Dokumentacja w języku angielskim.

  Zapowiadane są głód, ograniczona wytrzymałość bohatera, cykl dnia i nocy, handel, otwarty świat podzielony na sektory, misje poboczne, pojazdy, mutanty, anomalie, minimalistyczny HUD i nawet tryb multiplayer! Całkiem jak „S.T.A.L.K.E.R.” w pierwotnej formie, nieprawdaż? Polecam przeczytać całość.

  https://www.dropbox.com/s/busy82519he13s1/METRO%20-%20Design%20Document%20v.1.5%28single%29_P.pdf?dl=0

   

  Zwiastuny pre-alpha.

   

  Prezentacja silnika.

   

  Gameplaye z dema.

  Na nagraniach można zobaczyć poziomy testowe, poziom Posterunek (Outpost), na którym w finalnej grze stacjonuje oddział Czwartej Rzeszy, tutaj opuszczony oraz połączone poziomy Obrona (Defense) i Dziecko (Child) – czyli stacja Pawielecka. Warte zauważenia jest, że w wersji Redux poziomy Dziecko i Obrona również są połączone w jeden, co może oznaczać, że wszystkie poziomy, nie tylko zauważalne na pierwszy rzut oka Martwe Miasto, połączone w wersji Redux były projektowane w taki sposób od samego początku i następnie pocięte, a nie posklejane z kilku osobnych lokacji podczas tworzenia odświeżonej wersji.

  Ponadto poziom Posterunek nie jest pokryty lodem i stylistycznie przypomina wspomnianego już „S.T.A.L.K.E.R.-a”.

  Wersja bez komentarza.

   

  Wersja z rosyjskim komentarzem (w opisach filmów jest link do pobrania dema)

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.