21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie

Regulamin serwisu

    I. Wstęp

1. Marki Metro 2033 oraz Metro 2033 Uniwersum są własnością Dmitrija Glukhovskiego i bez jego zgody nie można publikować żadnych utworów pod tymi markami.

2. Rejestracja na stronie Metro2033.pl wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu.

3. Użytkownik wyraża zgodę na przesyłanie na podany przy rejestracji adres email widomości i informacji dotyczących Portalu Metro 2033 Uniwersum i prezentowanych na nim książek.

4. Wizerunek i inne informacje, składające się na Profil, Użytkownik przekazuje do Serwisu dobrowolnie i jednocześnie dobrowolnie je upublicznia w Profilu. Użytkownik publikując treści na portalu metro2033.pl wyraża zgodę na promowanie jego twórczości  na Facebooku portalu i forum.

5. Możliwość przeglądania zawartości strony przysługuję wszystkim jej użytkownikom, jednak jedynie zarejestrowani użytkownicy mają prawo zamieszczania swoich tekstów, grafik, wypowiedzi na forum, komentarzy pod artykułami, zdjęć w galerii, wypowiedzi
na czacie. Tylko zarejestrowani Użytkownicy mogą oceniać i komentować prace pozostałych Użytkowników.

II. Ogólne zasady korzystania ze strony Metro2033.pl

Treści zamieszczane na stronie powinny zachowywać ogólnie przyjęte zasady kultury i szacunku dla poglądów innych osób. Użytkownicy rejestrując się na stronie metro2033.pl zobowiązują się przestrzegać poniższych punktów:

1. Należy dbać o poprawność językową, wpisy powinny być poprawne pod względem gramatycznym, stylistycznym oraz ortograficznym. Zakazuje się stosowania wulgaryzmów, również w postaci skrótów czy ilustracji. Wpisy zawierające słowa niecenzuralne oraz obraźliwe będą usuwane, a ich autor otrzyma ostrzeżenie.

2.  Zamieszczane opowiadania i grafika muszą spełniać poniższe warunki co do ich treści:

a)      Akcja opowiadania może rozgrywać się tylko w roku 2033 i musi być zlokalizowana w jednym konkretnym miejscu. Nie może przywoływać i opisywać innych miejsc,
w których nie dzieje się akcja opowiadania. 

b)      W opowiadaniu nie można wyjaśniać, co było przyczyną nuklearnej katastrofy i kto ją spowodował.

d)     Opowiadanie nie może nawiązywać do bohaterów i wątków z książek Metro 2033
i Metro 2034 Dmitryja Glukhovskiego, nie można też zapożyczać bohaterów z tych powieści.

e)      W opowiadaniu nie mogą pojawiać się elementy paranormalne i magiczne. Wszystkie powstałe nienormalne zjawiska należy skonstruować tak, aby dało się jej wytłumaczyć promieniowaniem.

f)       Opisywana w opowiadaniu cywilizacja człowieka po katastrofie technologicznej nie jest cywilizacją opartą na rozwoju technologii tylko na wykorzystywaniu pozostałości dawnej cywilizacji.

3. Nie wolno formułować postów oszczerczych, napastliwych i obraźliwych; Zabrania
się ośmieszania, atakowania, grożenia innym uczestnikom strony. Należy odnosić
się do wypowiedzi danej osoby a nie do jej osobowości.

4. Zabrania się publikacji postów naruszających Polskie lub międzynarodowe Prawo.

5. Nie wolno publikować postów naruszających dobra osobiste lub wolność obywatelską, godzące w dobre obyczaje, normy moralne, poczucie estetyki i dobrego smaku, propagujących, popierających i/lub głoszących nietolerancję, przemoc, nienawiść czy dyskryminację na tle rasy, wyznania, orientacji seksualnej, płci itp.

6. Zabrania się zamieszczania na Forum postów zawierających treści  pornograficzne,
propagujące alkohol, narkotyki i inne środki odurzające, obrażających i zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.

7. Zabrania się wklejania avatarów godzących w poczucie dobrego smaku Powyższe zasady obowiązują także sygnatur forum oraz nicków.

8. Nie wolno publikować ogłoszeń i reklam komercyjnych oraz odnośników do tych stron.

9. Zabrania się zamieszczania materiałów chronionych prawem autorskim, jeśli zamieszczający je nie jest ich autorem.

10. Nie wolno publikować treści mogących ułatwić pozyskanie kradzionego oprogramowania komputerowego oraz innych treści w postaci elektronicznej jak np. ebooków i audiobooków.

11. Zakazane są treści zawierające odnośniki (linki) do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje, zawierające dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe.

12. Nie wolno \"spamować\" - czyli publikować na Forum nadmiernej ilości zbędnych informacji.

13. Zabronione jest tzw. nabijanie postów (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści \"Ok\", \"Aha\", \"Popieram\" itp., mających na celu jedynie zwiększenie \"rangi\" na Forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają ostrzeżenie.

14. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać \"Zgadzam się!\". Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.

15. Zabronione jest podszywanie się pod administratorów Forum, w szczególności używanie takich awatarów czy podpisów, jak \"Administrator\", \"Moderator\" czy innych sugerujących sprawowanie funkcji moderatora albo administratora strony.

16. Zabrania się klonowania czyli tworzenia wielu kont przez jednego użytkownika.

III. Użytkownik korzystający ze strony jest zobowiązany do:

1. Stosowania się do warunków zawartych w Ogólnych zasadach korzystania ze strony Metro 2033 punkt 2. przy publikowaniu swoich opowiadań i tekstów.

2. Tworzenia wątków w poprawnych kategoriach tematycznych.

3. Nie dopisywania się do wątków wyraźnie łamiących zasady opisywane w tym regulaminie.

4. Formułowania tytułów wątków w taki sposób aby były zrozumiały dla ogółu czytelników Forum, a tytuł powinien odpowiadać zamierzonej treści wątku.

5. Przed założeniem wątku sprawdzić czy podobny temat nie był juz poruszany. Powtarzające się wątki będą usuwane.

6. Moderatorzy i Administratorzy odpowiedzialni są za utrzymanie porządku na stronie.  Wpisy naruszające regulamin będą usuwane a użytkownik dokonujący naruszenia otrzyma ostrzeżenie.

7. W przypadku znalezienia wątków naruszających zasady korzystania z Forum  prosimy o poinformowanie Moderatora danej sekcji lub Administratora.

8. Naruszenie regulaminu będzie karane ostrzeżeniem. Trzy ostrzeżenia Administratora, lub dziesięć ostrzeżeń Moderatora powoduje zablokowania konta na okres 2 miesięcy. Notoryczne łamanie regulaminu (czyli trzecie zablokowanie konta) jest jednoznaczne z  usunięciem użytkownika. W rażących naruszeniach regulaminu Administrator ma prawo usunąć konto Użytkownika bez wcześniejszego ostrzeżenia.

Sankcja ta dotyczy osoby a nie Nicku, rejestrując się pod innym loginem ukarana osobą będzie automatycznie wydalona ze społeczności.

9. Użytkownik w sytuacjach spornych ma prawo do odwołania się do decyzji moderatorów. Może to zrobić pod adresem redakcja@metro2033.pl .

IV. Prawa i obowiązki Moderatorów Strony i Forum

1. Moderator, który otrzymał uprawnienia do moderacji działu opowiadań, grafiki albo forum jest zobowiązany do przekazania swoich danych osobowych (imię, nazwisko, wiek, adres, telefon, email) administracji strony. Jest to warunek konieczny do pełnienia funkcji moderatora.

2. Moderator nadzoruje dyskusje prowadzone na Forum oraz ich zgodność z przyjętymi zasadami.

3. Moderator organizuje prace Forum, inicjując w razie potrzeby tematy lub podtrzymując już istniejące.

4.  Moderator ma prawo do publikowanie newsów  w dziale „Newsy moderatorów”.

5. Moderator rozwiązuje problemy uczestników udzielając im niezbędnych informacji dotyczących funkcjonowania Forum.

6. Moderator zwraca uczestnikom uwagę w niezbędnych przypadkach i wskazuje właściwe rozwiązania i udziela upomnień w razie przekraczania norm niniejszego regulaminu.

7. Moderator sekcji tekstów i grafik zobowiązany jest do dbania o wysoki poziom zamieszczanych prac. Ma on prawo usunąć prace naruszające regulamin oraz zaniżające poziom artystyczny.

8. W wyjątkowych przypadkach moderator ma obowiązek usunąć wątek lub wpis,
w szczególności jeżeli:

• zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.),

• obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego),

• obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego),
• zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego),

• przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.),

• naruszają ustawę o ochronie danych osobowych,

• są reklamami,

• są spamem lub nie mają nic wspólnego z komentowanym wątkiem,

• naruszają w inny sposób Regulamin Forum.

9. Na wniosek uczestnika moderator może usunąć jego post lub temat, jeżeli pozostali wypowiadający się w danym wątku wyrażą na to zgodę.

10. Moderator ma prawo dać ostrzeżenie uczestnikowi, który uporczywie, bądź złośliwie nie stosuje się do niniejszego regulaminu. W przypadku takim, uczestnik ma prawo odwołać się do administratora Forum.

V. Prawa i obowiązki Administratora Strony.

1.   Administrator posiada wszystkie kompetencje moderatora Forum.

2. Administrator Forum, zobowiązuje się do zapewniania w miarę możliwości nieprzerwanego funkcjonowania Forum i polepszania jego funkcjonalności oraz wcześniejszego informowania o zmianach niniejszego regulaminu.

3. Administrator Forum zobowiązuje się do nieprzekazywania innym podmiotom  danych cyfrowych dotyczących uczestników, z wyjątkiem przypadków poważnego podejrzenia o złamanie prawa przez uczestnika, w szczególności zniesławienia, zniewagi, znieważenia grupy lub osoby, naruszenia prawa autorskiego oraz dóbr osobistych.

4. Administrator rozstrzyga spory między uczestnikiem a moderatorem.

5. Administrator powołuje i odwołuje moderatora (moderatorów) Forum i działów opowiadań i tekstów.

6. Wszyscy użytkownicy i moderatorzy podlegają kompetencyjnie administratorowi Forum.

7. Decyzje administratora Strony są ostateczne.

8. Administratorzy występują na stronie pod Nickami: Metro2033_admin i Admin_Universum. 

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.