21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Szepty zgładzonych -  Piotr Jedliński, Ewa Malinowska, Wojciech Magiera, Marek Pietrusewicz, malynosorozec, Tomasz Przyłu

Autor

Antologia „Szepty zgładzonych” to efekt drugiej edycji konkursu na opowiadanie z Uniwersum Metra 2033, ogłoszonego w 2014 r. na forum portalu www.metro2033.pl, zrzeszającym fanów postapokalipsy, a zwłaszcza autorskiego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Spośród zgłoszonych na konkurs opowiadań jury wyłoniło czternaście tekstów, ośmiu autorów. Młodzi, zdolni, ambitni, są w śród nich debiutanci, i tacy którzy pierwsze pisarskie szlify mają już za sobą.

 

malynosorozec

Rocznik 1985 (ostatni przed wprowadzeniem gimnazjum). Od zawsze zamieszkujący małe miasto o wdzięcznej nazwie Skarżysko-Kamienna (z kilkuletnią przerwą na królewski Kraków) Zakochany w książkach. Czyta wszystko (z wyjątkiem książek kucharskich i głupawych autobiografii) i wszędzie (z wyjątkiem... nie, jednak bez wyjątków). Obecnie większość czasu dzielący między dwie córki (które urodę odziedziczyły na szczęście po mamie). Prowadzi stronę malynosorozec.blogspot.com, gdzie zamieszcza zarówno opinie o książkach jak i teksty własne będące wytworem bujnej i niebezpiecznej wyobraźni. Dodatkowe umiejętności: niesienie 7 (słownie: siedmiu) piw w jednej ręce (prawej), kupowanie szynki w sklepie motoryzacyjnym, spanie na stojąco, skrobanie ziemniaków na frytki. Zainteresowania: jazda na rowerze jednokołowym, w zimie, w czasie największych mrozów, w samych skarpetkach, piwo, wódka (zimna), frytki, Małe Szczury (z ketchupem).

 

Paweł Naskręt

Rocznik 1985. Z zawodu politolog, z przymusu biurwa. Entuzjasta historii alternatywnych, postapokalipsy i dystopii. Osiadły we Wrocławiu, amator polskich piw regionalnych.

 

Marek Pietrusewicz

Marek Pietrusewicz, ur. 1979 w Stargardzie Szczecińskim, z wykształcenia historyk i anglista, pisze opowiadania SF i fantasy. Laureat m.in. IV Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej i V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Świetlne Pióro".

 

Komodo

Komodo, właściwie Maciej Marchewka (ur. 22 lutego 1987 roku w Blachowni, woj. Śląskie) - w godzinach pracy product manager w sieci sklepów elektronicznych, po godzinach - dziennikarz w branży gier wideo oraz jej prawdziwy pasjonat. Od najmłodszych lat żywo zainteresowany słowem pisanym, co po kilku sukcesach w skali lokalnej, przekuł jeszcze w czasach szkolnych w drukowany debiut w prasie o zasięgu ogólnopolskim.

 

Tomasz Przyłucki

Tomasz Przyłucki, urodzony w 1991 roku w Radomiu, zamieszkały w Warszawie, student ostatniego roku psychologii, lecz, jak sądzi, nie ostatniego przystanku w edukacji. Poza własnym kształceniem zajmuje się też indywidualnym nauczaniem młodzieży z trudnościami szkolnymi. Jest również stażystą w fundacji Druga Strona Lustra, organizacji mającej na celu wspieranie dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi, a także promocję zdrowia w tejże grupie wiekowej. To właśnie praca z najmłodszymi, poza szeroko pojętą twórczością własną (od opowiadań po majsterkowanie), przynosi mu najwięcej satysfakcji i z tym planuje powiązać swoją karierę zawodową. O dziwo, poza wirem tych wszystkich zajęć, ma też życie prywatne, w którym znaczącą rolę odgrywa teatr, kino i książki pochłaniane jedna za drugą; a choć bogami literatury są dla niego Nabokov, Sołżenicyn i Odojewski, to właśnie w fantastyce odnajduje najodleglejsze horyzonty ludzkich pomysłów – stąd też idea na przyłączenie się do świata Uniwersum Metro 2033.

 

Ewa „Pani_Cogito“ Malinowska

Urodzona 12 maja 1990r. w Warszawie. Obecnie studiuje dziennikarstwo, pracuje i poświęca się prowadzeniu strony o tematyce post-apokaliptycznej.

Ukończyła Warszawską Szkołę Reklamy na kierunku Strategia Reklamy i PR. Pisaniem zajmuje się od niedawna, a zamieszczone tu opowiadania, to jedne z jej pierwszych dzieł.

 

Piotr Jedliński

 Rocznik ‘91, studiuje w Szczecinie. Pisze od kilku lat – dotąd (prawie że) niepublikowany z racji tego, że powstałe teksty służyły za poligon doświadczalny i w większości lądowały w szufladzie. Wychowany na fantastyce wszelkiej maści, od Pratchetta i Sapkowskiego po Lema i Dukaja, ale czyta wszystko, co go zainteresuje. Ma na koncie jedno opowiadanie drukiem w antologii "Małe problemy wielkich bohaterów", pracuje zaś nad Wielką Epopeją Fantasy, a końca tej pracy nadal nie widać. Teksty osadzone w uniwersum Metro 2033 to próba pogodzenia realiów i klimatu serii z własną wizją post-apokalipsy.

 

Wojciech Magiera

Rocznik ’88. Mieszkam w małej wsi gdzieś na końcu świata. Jestem wiecznym optymistą o tysiącu zainteresowań: motocykle, muzyka, rysowanie, mitologia nordycka, modelarstwo... Uwielbiam filmy z lat 90tych, tanią whisky, krwawe kryminały a także szeroko pojętą fantastykę. Jako fan teorii spiskowych wieżę, że Elvis wciąż żyje, dookoła nas znajdują się „śpiochy” obcych mocarstw, a lądowanie na Księżycu to bujda... Podążając tym szalonym tokiem myślowym: mam nadzieję, że uda mi się ukończyć własną książkę w klimatach postapo, zanim skończę 69 lat. Od dawna zaczytuję się w książkach z serii Uniwersum Metro 2033. A od roku tworzę własne teksty. Do ebooka trafiły dwa moje opowiadania: „Dom ostatnich z nas” oraz „Układanka”. Pozdrawiam wszystkich fanów serii. Ku chwale UM2033 !

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.