Świat w Metro Exodus

11.02.2019 Świat przedstawiony w Metro Exodus mocno wiąże się z podróżą Artema i reszty załogi Aurory na wschód. Mamy tutaj do czynienia ze swoistym podziałem na biomy. Każda strefa charakteryzuje się inną porą roku, jak i położeniem na mapie powojennej Rosji.

ZIMA
Okolice Moskwy



Metro Exodus jest bezpośrednią fabularną kontynuacją książki Metro 2035 i całej historii Artema. Protagonisty, który postawił sobie za cel znaleźć miejsce na powierzchni, które będzie mogło zostać skolonizowane przez ludzi. Gdzie będzie można zacząć nowe życie. Jednak nie wszystkim podoba się taka wizja — zwłaszcza siłom rządowym, które przejęły bezpośrednio władzę w moskiewskim metrze. Zanim Artem będzie w stanie uciec na wschód, będzie musiał stoczyć boje z marionetkową Hanzą o Aurorę, a następnie o bezpieczny odjazd. Wszystko to będzie się działo bezpośrednio w Moskie: metrze, jak i na przedmieściach. Co będzie głównym zagrożeniem oprócz żołnierzy Hanzy? Wszechobecne promieniowanie. Moskwa to jedno z mocniej zbombardowanych miast w trakcie wojny, a lody, które od dwóch dekad skuwały wiele promieniotwórczych odpadów, wreszcie puściły, tym samym jeszcze bardziej pogarszając sytuację. Nie znaczy to, że mutanty się wyniosły! Wręcz przeciwnie: nadal w okolicy hasają całe plagi Wartowników i latające Demony.

WIOSNA
Powołże



Udany wyjazd z Moskwy i podróż na wschód oznacza przejście do wybrzeża Wołgi. Najdłuższa rzeka w Europie, będąca przez wieki podstawą dobrobytu rosyjskich ziem, mocno zmieniła swój charakter od czasów trzeciej wojny światowej. Panoszy się tutaj wiele degeneratów: fanatycy Silantiusa tworzący Kościół Wodnego Cara, jak i krocie szajek zdecentralizowanych bandytów. Na domiar złego — łatwy dostęp do wody sprzyja mnożeniu się wszelkiej maści mutantów. Mimo iż Artem będzie mógł przemierzać bezkres wody na łodzi, trzeba cały czas mieć baczenie na śmiercionośne anomalie. Podróż na tym odcinku będzie biegła wzdłuż brzegu Wołgi na południe, aż do jej ujścia.

LATO
Wysuszone Morze Kaspijskie



Wołga prowadzi nas do Morza Kaspijskiego. Mimo iż okolice nie były celem gęstego ataku ładunków nuklearnych, z biegiem lat doszło do wysuszenia i pustynnienia akwenu. To doprowadziło do olbrzymiego głodu i walki wszelakich okolicznych enklaw ludzkich o ostatnie surowce. Zwycięzcami okazała się szajka bandytów zwana jako Kult Świętego Ognia. Dowodzeni przez Barona, zniewolili całą resztę mieszkańców i skupili się na wydobyciu ropy. Estetycznie grupa przypomina klimatami społeczności Mad Maxa, posiadając podobne pojazdy i sposób funkcjonowania. Warto także nadmienić, że kultyści są wielce zainteresowani braniem kobiet w niewolę, jak najbardziej unikając ich zabijania. Morze Kaspijskie w 2036 roku charakteryzuje się także okresowymi burzami piaskowymi, na które trzeba szczególnie uważać.

JESIEŃ
Wschodni Kazachstan



Tysiące kilometrów od Moskwy bohaterowie natykają się na bajkowy zielony raj, istne spełnienie marzeń. Niestety jest zamieszkany przez Dzieci Lasu. Jest to była grupa dzieci, która w momencie wybuchu wojny była na obozie. Zostały wychowane przez obozowego instruktora — Nauczyciela, stając się w procesie samoukami survivalowcami. Nadnaturalnie przystosowani do lokalnych terenów, specjaliści od sztuki przetrwania. Flora i fauna w dobrobycie oznacza problemy dla osób uzależnionych od dóbr cywilizacij: brak jakichkolwiek surowców, mus radzenia sobie z naturalnymi zagrożeniami i potencjalne spotkania z watahami wilków czy zmutowanymi niedźwiedziami.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz