Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Edycja limitowana

Moderator
Awatar użytkownika

Tak z ciekawości, kto z was zamierza się szarpnąć?
I powody, dla których kupujecie?

np.: Ja

Ja przyjmuje całą kolekcję uniwersum metra 2033 jako taką okazję do kolekcjonowania, dlatego ją kupuje.

Awatar użytkownika

Jak dla mnie to jest zwykła kaszana. Raz że twarde okładki - których szczerze nie znoszę i budzą we mnie wstręt. A dwa to że słaba szata graficzna. W ogóle nie rozumiem wychwalania tych okładek. Byłem w empiku i sobie zobaczyłem te cuda. Przekartkowałem, dotknąłem - to nie to.

Nie mam też wielkiego ciśnienia na to że okładki z miękkich okładek się nie zgadzają. Śmieszą mnie ludzie którzy lamentują że im się okładki nie zgadzają... litości. Zburzył się im raj perfekcjonistów. 33 i 34 mam w starej szacie. 35 w nowej i jakoś mnie nic nie gryzie. I tak zostanie.

Moderator

Karl_Bune pisze:
Śmieszą mnie ludzie którzy lamentują że im się okładki nie zgadzają... litości. Zburzył się im raj perfekcjonistów. 33 i 34 mam w starej szacie. 35 w nowej i jakoś mnie nic nie gryzie. I tak zostanie.

Zapewne ma Kolega swoje fobie lub koniki. Śmieszą kogoś ? A przynajmniej otwarcie znajomi o tym mówią ?

Jeden zbiera znaczki, drugi pocztówki, trzeci kapsle itd - śmieszne ? Też "śmieszą Cię" tacy ludzie ?
Kultura nakazuje szanować innych i ich "odchyłki".
A jak szacunek jest Tobie obcy - zachowaj jego brak dla siebie i nie artykułuj tego na Forum.

Mam zamiar kupić, tłumaczyć się nie będę. :P

Kupiłem `35 w twardej, żeby książka się nie niszczyła (choć miękka okładka jest ładniejsza). Przeczytałem już połowę. Kupować nie będę trylogii w całości, bo `34 jest kiepskie, a `33 posiadam z autografem. Mnie starczy.
Niedopasowanie okładek w niczym mi nie przeszkadza - bo sam mam pokaźną i rosnącą wciąż biblioteczkę, gdzie mało co do siebie pasuje - ale wydawnictwo powinno jednak zaproponować jakiś kompromis ze względu na lawinową krytykę. FS też kiedyś coś podobnego zrobiła, bodaj z cyklem inkwizytorskim Piekary. Ale wybrnęli: w księgarniach rozdawano za darmo papierowe (papier kredowy) okładki do obłożenia (pasujące do pozostałych książek serii). I to mi się znakomicie spodobało w zachowaniu wydawcy wobec głosów fanów.
Natomiast największą marnością - powtarzającą się kolejno z każdą książką Insignis - jest opóźnione wydawanie ebooków w stosunku do wersji papierowych. Wolę kupić taniej ebooka, a potem zdecydować, czy chcę mieć książkę na półce (mało mam miejsca), a do tego nie chcę odkładać czytania na ileś dni od premiery. Tak jak powiedziałem, trzy dni już mam `35 a jestem w połowie, a ebooka nie widać.

Moderator

Myślę, że "zwłoka w wydaniu elektronicznym" jest zamierzona.
Nie jest charakterystyczna tylko dla Insignis ;)

Czy faktycznie skala piractwa tak bardzo obniża sprzedaż książek z tak mocną reklamą, jaką robi to Insignis? (biorąc pod uwagę, że cały październik można było legalnie pobrać za darmo dopiero co wydaną "Otchłań"). Mam wątpliwości. Nawet jak czytam ebooki odnalezione w internecie, to jeśli książka jest dobra, to ją kupuję i stawiam na półce. I jeśli na książkę czekam, to również kupuję. I jeśli książka jest częścią serii, to również kupię, bo znam poprzednie tomy.

Dla mnie brak ebooka w dniu premiery to kaszana.

Moderator

Sorrki Kolego - gdzie "można było (można dalej ?) pobrać legalnie Otchłań" ??!!

Ja czytam generalnie na e-inkowym czytniku - knigi kupuję w wersji papierowej (chyba, że chłam...).
"Papier" stoi dziewiczy na półkach.

I nie doszukujcie się "fobii"...
Jestem cały czas w ruchu. PAPIERU nie wożę ze sobą. Papier "zdobi półkę" (jeżeli zasłużył). Czytam z 8'o calowego e-inka... Wygodniej - wystarczy, że tacham ze sobą 17" z dwoma wewnętrznymi HDD i jednym SSD :?
Taka robota. Masa danych i DTR'ek...

PS. ten DZIAŁ dotyczy M2035 ;)
Ale jestem tolerancyjny
8-)

W dniu premiery byłem w emiku i kupiłem M2035 w miękkiej oprawie (liczy się zawartość). W twardej tylko przejrzałem i okazało się że każda część trylogii ma inny nr kolekcjonerski. Więc poszedłem do kasy i zapytałem się czy już ktoś od.rana zakupił M2035 w twardej, odpowiedź była że "nie" po sprawdzeniu w rejestrze. Na półkach taka sama ilość egzemplarzy każdej części, więc współczuję tym którzy chcą mieć edycję kolekcjonerską z tym samym nr w każdej części Metra.

P.S tego samego samego dnia byłem w drugim empik-u i ta sama sytuacja.

W dniu premiery kupiłem książkę w miękkiej oprawie w empiku (liczy się zawartość). Przejrzałem również w twardej oprawie i okazało się.że każda część trylogii z wersji limitowana ma inny numer. Na półkach była taka sama ilość książek każdej części. Poszedłem więc do kasy zapytać się czy ktoś kupował już M2035 w twardej okładce, odpowiedź była ,że "nie" po wcześniejszym sprawdzeniu w rejestrze, Jak również dostałem informacje, że na półkach to wszystkie egzemplarze które.dostali. Współczuję więc wszystkim tym którzy chcą mieć wszystkie części Metra z limitowanej edycji z tym samym numerem , oczywiście o ile też będzie podobny przypadek.

P.S w tym samym dniu byłem w drugim empiku i ta sama sytuacja

"Otchłań" oraz bodaj 9 czy 10 innych tytułów (przeczytałem m.in. "Inną duszę" i znakomita!, polecam) można było pobrać przez cały październik w ramach aplikacji CzytajPL (czy jakoś tak). Na przystankach autobusowych skanowało się kod aplikacją i tyle, książeczka była pobierana.
I jak najbardziej moja wypowiedź dotyczy M2035 i związanym z tym narzekaniem na brak równoległego wydania książki w wersji elektronicznej. Papier, jeśli nie czyta się w domu, a w drodze do i z pracy, się niszczy. Preferuję ebooki.

Emeryt
Awatar użytkownika

Nie ma szans żeby dostać w empiku trylogię z tym samym numerem, takie zestawy są tylko w sklepie.insignis.pl

Emeryt
Awatar użytkownika

a ebook będzie w przeciągu tygodnia

Byłem w rynku we Wrocławiu, to wcale nie mieli w twardej (przynajmniej na półce)

Awatar użytkownika

Kupiłem, ale tylko M35. W sumie dlatego, że była zniżka w empiku, przy zakupie przed premierą. Wyszło dość tanio, a zawsze fajnie mieć coś limitowanego ;P
Na półkach widziałem, że mają M34 i M33 w twardej oprawie, także widać nie wszystkie zeszły przed premierowo ;)

Moderator

tomciup pisze:
Czy faktycznie skala piractwa tak bardzo obniża sprzedaż książek z tak mocną reklamą, jaką robi to Insignis?

Myślę, że niestety tak...
tomciup pisze:
(biorąc pod uwagę, że cały październik można było legalnie pobrać za darmo dopiero co wydaną "Otchłań").

Dziel się takimi informacjami na bieżąco...
tomciup pisze:
Nawet jak czytam ebooki odnalezione w internecie, to jeśli książka jest dobra, to ją kupuję i stawiam na półce. I jeśli na książkę czekam, to również kupuję. I jeśli książka jest częścią serii, to również kupię, bo znam poprzednie tomy.
Dla mnie brak ebooka w dniu premiery to kaszana.

Mamy podobne podejście.

Raczej nie będę kupował całej trylogii w nowej szacie.
Mam M2033 i 2034 w wydaniu "pudełkowym" z mapą.
Nie za bardzo mam co z nimi zdjełać...

dccman pisze:
tomciup pisze:
(biorąc pod uwagę, że cały październik można było legalnie pobrać za darmo dopiero co wydaną "Otchłań").

Dziel się takimi informacjami na bieżąco...

W telewizji, w radiu i w internecie o tym trąbili. I przede wszystkim wielkie plakaty w miastach Polski wisiały. To z inicjatywy Krakowa wyszło, więc tam było na 100%, w Warszawie, Wrocławiu (w końcu Otchłań) i gdzieś jeszcze.
Nie przyszło mi do głowy, bym wtóry raz miał kopiować te informacje na portal. Nawet na FB metra albo Otchłani była ta informacja.

Moderator

Jakoś mnie te bilbordy, info via TV i Radio minąwszy... a mieszkam i pracuję w centralnej dla RP Metropolii (czwórmieście czy jakoś tam....).
tomciup pisze:
Czy faktycznie skala piractwa tak bardzo obniża sprzedaż książek z tak mocną reklamą,

11:19 - pojawił się pirat... - przeszukałem - może gdzieś był szybciej...
Adminka napisała o publikacji ebook'a o 11:22...

Jest ?
JEST !!
A ja ponawiam pytanie do Wydawcy - czy nie można "dawać dampingowo" ebooka komuś kto kupił papier za jakieś symboliczne 2 - 5PLN ? Jakoś to zorganizować ? Ciąć ten proceder który u nas ma "prawo bytu" pod nazwą "usługa" ?? Z właściwym jej VAT'em ?
Ja kupuję papiór - dlaczego mam płacić jeszcze 2/3 ceny papjóru więcej za możliwość przeczytania tegoż pajóru na czytniku ??
Zapłaciłem za prawa, za wydanie i za resztę...
Chcę mieć możliwość przeczytania tego DZIAŁA w formie która aktualnie będzie dla mnie wygodna czy możliwa... W końcu qrdę ją KUPIŁEM !!

Cena ebooków w RP sama generuje egzystencję piractwa... :(

Emeryt
Awatar użytkownika

Dawaj namiary na tego pirata, będziemy ściągać

Co do ebooka dodawanego do książki, wiem że Wydawnictwo ma takie plany

Moderator

Admin_uniwersum pisze:
Co do ebooka dodawanego do książki, wiem że Wydawnictwo ma takie plany

Słuszna jest linia naszej Partii !!

Witam.
Byłem dzisiaj w Empiku i nawet nie wiedziałem że wyszła jakaś edycja kolekcjonerska. Wziąłem obie wersje do ręki i bardziej przypasowała mi ta w twardej oprawie. Chwilę się zastanawiałem którą wybrać, choć to tylko 10 pln różnicy i wybrałem tą w twardej oprawie. Dodam że nie mam zamiaru kupować drugi raz tych samych książek (mowa o 2033 i 2034) ale fajnie mieć coś co wyszło w ograniczonej ilości. Przestrzał numerów limitowanych był od 300 do 2800, wziąłem tą z najniższym ;p Jeśli ktoś ma problem z wyborem to już jego indywidualna sprawa, choć przyznam że na półce limitowana edycja wyglądałaby znacznie lepiej.
Pozdro
#problemypierwszegoswiata

Moderator
Awatar użytkownika

Na półce w sumie to widać tylko trzon okładki tak szczerze mówiąc.
Nie żebym chciał się czepiać, ale różnica chyba nieznaczna w tym jednym estetycznym kontekście.

Awatar użytkownika

Jak na mój gust okładka z miękkiej edycji prezentuje się znacznie lepiej. Ten rewolwer wygląda tak jakoś... nijako? No i nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale twarda edycja przez to że jest lepko chropowata będzie łatwiej zbierać brud, co jest wadą.

Bardzo chętnie odkupię Metro 2035 w twardej oprawie :)!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]