Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Człowiek obiecany

Wiemy coś więcej na temat nowej książki P. Majki?

Obrazek

Awatar użytkownika

Ło masz... Już znalazłem bubel na okładce...

Kopuła wieżyczki po lewej na okładce z Dzielnicy Obiecanej jest nadłamana i nieco pochylona, a tu nie

:D

Moderator
Awatar użytkownika

Ale to je Wawel, nie Kościół Mariacki :D

jeśli z motywem na okładce będzie jak w dzielnicy, to raczej nie dowiemy sie za dużo jak wygląda sytuacja (te ciekawe mutanty o których mówił król w prologu). w sumie z wieżą było tak samo, praktycznie nic o samym budynku, więc chyba celowo wybierają budynki rozpoznawalne dla miasta, a nie koniecznie dla fabuły.

Awatar użytkownika

Teraz będzie jeszcze postać smoka wawelskiego (czy co tam siedziało pod Wawelem), więc jednak raczej Wawel będzie.

Awatar użytkownika

Horda jednomyślnych pod wodzą Króla dokończyła dzieła Pożogi. Zabrała ze sobą i poprowadziła ku zagładzie większość z tych, którym udało się przetrwać pierwszy kataklizm. Nowa Huta opustoszała: upadły Federacja i Muzeum. Kombinat poniósł ogromne straty, a ze wschodu, z radioaktywnej pustyni ciągną nowe przerażające formy życia. Jedyną nadzieją jest nienarodzone dziecko Króla i Ewy – za wszelką cenę należy je sprowadzić do Kombinatu. Chętnych, by posiąść dziecko, jest jednak więcej, a najpotężniejsza z nich wydaje się istota, która zamieszkała pod Wawelem.

Może będzie coś o tym "pasożycie" z Halnego. Ciekawe w sumie, kim jest kobieta z okładki. Może matka Króla? Ta czapka oznacza jakiś stopień wojskowy? Major czy coś?

maczok4 pisze:
Może będzie coś o tym "pasożycie" z Halnego. Ciekawe w sumie, kim jest kobieta z okładki. Może matka Króla? Ta czapka oznacza jakiś stopień wojskowy? Major czy coś?

Czerwone berety to wojska powietrznodesantowe. Chociaż ten beret raczej nie przypomina wojskowego (nie tylko ze względu na brak orzełka).
Poza tym z opisu wynika, że na okładce (raczej) widzimy Ewę.

Cytuj:
(...)Jedyną nadzieją jest nienarodzone dziecko Króla i Ewy – za wszelką cenę należy je sprowadzić do Kombinatu. Chętnych, by posiąść dziecko, jest jednak więcej, (...)

Jak to ktoś z Wybiórczej przeczyta to was zjedzie równo z ziemią. Dla nich płód to nie dziecko. Nie mówiąc juz o tym, że to co najmniej dziwnie brzmi: ktoś chce za wszelką cenę sprowadzić nienarodzone dziecko ;)

mi ten beret też trochę przypomina taką ludową czapkę krakowską, może to celowe.

Awatar użytkownika

ppiotrekk pisze:
Cytuj:
(...)Jedyną nadzieją jest nienarodzone dziecko Króla i Ewy – za wszelką cenę należy je sprowadzić do Kombinatu. Chętnych, by posiąść dziecko, jest jednak więcej, (...)

Jak to ktoś z Wybiórczej przeczyta to was zjedzie równo z ziemią. Dla nich płód to nie dziecko. Nie mówiąc juz o tym, że to co najmniej dziwnie brzmi: ktoś chce za wszelką cenę sprowadzić nienarodzone dziecko ;)

Jeśli zmienić je na ich to będzie miało sens. Poza tym nie jest powiedziane, że to dziecko nie jest już w tej książce narodzone, mam wrażenie, że pierwsza część tego zdania odnosi się do poprzedniej części. Fakt jest jednak taki, że to streszczenie jest alogiczne.

kirej pisze:
mi ten beret też trochę przypomina taką ludową czapkę krakowską, może to celowe.

ppiotrekk pisze:
maczok4 pisze:

Czerwone berety to wojska powietrznodesantowe. Chociaż ten beret raczej nie przypomina wojskowego (nie tylko ze względu na brak orzełka).
Poza tym z opisu wynika, że na okładce (raczej) widzimy Ewę.

Dorabianie ideologii do obrazka.
1. Jestem niemal pewien, że na obrazku jest Ewa.
2. Czapkę mogła zaiwanić komuś z Kombinatu gdy stamtąd uciekała, zdaje się, że w książce było, że nosili jakieś berety.

Obrazki z okładek mają często błędy, np. w "Wieży" wydawnictwo twierdziło, że na obrazku jest Iskra, a tak naprawdę była to Freja.

Moderator

Nie przypominam sobie tatuaży na twarzy Ewy w DO...
W pierdlu Kombinatu wydziergała ?

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo opis jest kompletnie z dupy. Wydaje mi się że
DO skończyła się w taki sposób że Król i Ewa zostali zamknięci w Kombinacie a Marcin wygnany. Zachowanie ludzi sugerowało że są pod kontrolą Króla. To co, nagle wyszedł na spacer i nie wrócił? Poza tym wydaje mi się ze nadciągające hordy mutków to potencjalna armia dla Króla.

Nie wiem, nie wiem, boję się tego. Zdania nie zmieniam, wolałbym żeby Paweł Majka napisał coś z Siedlarem i jego drużyną z akcją umieszczoną przed DO.

Awatar użytkownika

Ok. Wszystko jest jasne. Fragmenty audiobooka dużo tłumaczą:
https://www.youtube.com/watch?v=3bQXOHQLvV8

canadian pisze:
Dorabianie ideologii do obrazka.
1. Jestem niemal pewien, że na obrazku jest Ewa.
2. Czapkę mogła zaiwanić komuś z Kombinatu gdy stamtąd uciekała, zdaje się, że w książce było, że nosili jakieś berety.

Obrazki z okładek mają często błędy, np. w "Wieży" wydawnictwo twierdziło, że na obrazku jest Iskra, a tak naprawdę była to Freja.

Nie dorabiamy ideologii tylko czysto teoretycznie spekulujemy czy ten beret ma jakiekolwiek znaczenie w kontekście historii opowiedzianej w nowej powieści. Być może nie ma żadnej :)

Moderator
Awatar użytkownika

A historii tego beretu i tak byście nie zrozumieli

Moderator
Awatar użytkownika

Uwaga, ludziki, zarzucam mapą z tyłu książki. Żeby nikt nie miał pretensji, wrzucam w spoiler

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=HE3nOaolWk

Awatar użytkownika

Nawet nie widziałem że ten temat stoi jakiś czas, bo szukałem go gdzieś na dole, za Prawem do użycia siły.

Ujmę to tak, jak dla mnie, ścisła czołówka uniwersum. Trochę sobie przypomniałem z Dzielnicy obiecanej, bo mało z niej pamiętałem (taka pamięć :mrgreen: Metro 2035 to w ogóle juz nie pamiętam takie było marne). Pewne niuansy zapominam z czasem, a wiem że są tu ludzie posiadający zajebistą pamięć 8-) .

Nie będę się tu rozpisywał, zostawię to innym którzy zrobią to lepiej. Nie będę też oceniał w kategoriach punktowych, bo zawsze z trudem mi to przychodzi.

Mam tylko nadzieję że o ile powstanie 3 część, to wróci Halny ;)

Na koniec zacytuję samego siebie z wątku "Wieży"

Karl_Bune pisze:
ogromny plus to dużo krótkich rozdziałów. Oby więcej takich zabiegów, bo czyta mi się przy tym naprawdę fajnie i łatwo. Przedwczoraj około 200 stron poszło.

Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Przypomniał sobie podsłuchane u popielnych opowieści o „drugim biegunie raju”. Pierwszym miał być
Kombinat, miejsce bogate, ale nieprzyjazne zwyczajnym ludziom, a nawet przeklęte i niebezpieczne,
ponieważ znajdujące się zbyt blisko radioaktywnej pustyni. Ci popielni, którzy podjęli ryzyko i wybrali
się do Kombinatu, wracali stamtąd rozżaleni i z zemsty opowiadali o nim jak najgorsze rzeczy. Pozostali
słuchali chętnie, a przekazując informacje innym, dokładali często coś od siebie. Gdy Siedlar
wysłuchiwał czasem ich opowieści, wynikało z nich, że Kombinatu nie zamieszkują ludzie, lecz diabły.
Na zachodzie miał się znajdować inny raj. Miejsce, w którym wszystkich przyjmowano gościnnie,
w którym opiekowano się rannymi, chorymi i potrzebującymi. Leżał poza strefą najbardziej nawet
wysuniętych posterunków Federacji, dalej nawet niż sięgały „nieoficjalne” patrole straży. Dotąd
porucznik sądził, że to jeden z mitów Pożogi. Skoro istniało tak cudowne miejsce, to czemu nie przenieśli
się do niego wszyscy popielni? Czemu nie próbowało nawiązać kontaktu z Federacją?

Cytat o "Twierdzy" z Dzielnicy Obiecanej. ; )

Moderator

Panie Majka - "dwójkę" moje jestestwo przyjęło pozytywnie.
Kiedy rozwiniemy okolice Krakowa już bez wpływu miłych dodatków w postaci "jednomyślności" ;)
... w... (niech będzie bo nie wiadomo "jak będzie") małopolskim świecie po Pożodze.
Ja chętnie poczekam i przeczytam.
Dodałeś mocną Bohaterkę i wyedukowałeś/wykrystalizowałeś Marcina. Trzeba wykonać ekspansję - choćby przy pomocy... kóz ;)

Bardzo bym sobie winszował eksterminacji krakowskich piwnic i lekarstwa na... killera "jednomyślności".
Bo mnie niepokoi obecność (i ewentualna ekspansja) takich "niespodzianek".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]