Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Piszesz tekst, potrzebujesz porady lub chcesz pomóc -zajrzyj

Awatar użytkownika

Cytuj:
W Szczecinie schron masz pod Urzedem Miejskim obok Jasnych Bloni (umiescilem tam "Republike Jasnych Bloni" w dwoch swoich opowiadaniach), jest tez cale mnostwo podziemi z czasow wojny. Swego czasu w bodajze Kurierze Szczecinskim zamieszczano artykuly z serii "Podziemny Szczecin", teraz wszystko mozna znalezc w internecie (chociazby profil na facebooku: link).

brzmi dobrze

W serii Metro jako waluta występują naboje. Mam pytanie odnośnie tej metrowej ekonomii: jaka jest wartość pojedynczego naboju? Np. 1 nabój=10 kartofli lub 1 chleb. Ewentualnie prośba o wskazanie, gdzie tej informacji szukać. Dziękuję.

Algir pisze:
W serii Metro jako waluta występują naboje. Mam pytanie odnośnie tej metrowej ekonomii: jaka jest wartość pojedynczego naboju? Np. 1 nabój=10 kartofli lub 1 chleb. Ewentualnie prośba o wskazanie, gdzie tej informacji szukać. Dziękuję.

Nie istnieje taki sztywny kurs. Zresztą, naboje jako waluta w polskich realiach to abstrakcja. Poczytaj jak się ma sytuacja z bronią palną w "polskich książkach" UM2033.

Dzięki za odpowiedź. Możesz wskazać, gdzie jest ten wątek? Dzięki.

Bardzo mnie zainteresowała ta metrowa ekonomia. Kojarzycie fragmenty książek, gdzie była wskazana jakaś wartość w nabojach? Czy wszędzie jest tylko ogólniki, np.: zapłacił kilka naboi, zapłacił nabojami itd.

Algir pisze:
Dzięki za odpowiedź. Możesz wskazać, gdzie jest ten wątek? Dzięki.

"Dzielnica obiecana", "Otchłań", "Wieża". Oczekujesz żebym podał Ci stronę i wers? Nie za wygodnie? ;)

Algir pisze:
Bardzo mnie zainteresowała ta metrowa ekonomia. Kojarzycie fragmenty książek, gdzie była wskazana jakaś wartość w nabojach? Czy wszędzie jest tylko ogólniki, np.: zapłacił kilka naboi, zapłacił nabojami itd.

W M2035 Linia Czerwona otrzymała ileś tam skrzyń z amunicją na utrzymanie porządku, a w M2033 Artem płacił po kilka sztuk za szczura z rożna ;)

Witam, piszę opowiadanie, którego akcja ma miejsce na północnych stacjach warszawskiego metra. Brakuje mi jednak oryginalnych frakcji, które mógłbym tam umieścić. Mógłby ktoś podać mi pomysł na nieszablonową wspólnotę i napisać, gdzie miałaby się znajdować?

Satrnin, jesteś z warszawy? Piszesz o tym kawałku metra bo go znasz, czy bo akurat tak Ci się spodobało? Jeśli chcesz mam obszerne materiały na temat stacji i okolic, mam też sporo pomysłów na frakcje (o ile chcesz odchodzić od zamysłu przedstawionego w Achromatopsji) z chęcią pomogę

Jestem z Warszawy, mieszkam w pobliżu Ursynowa, ale północ miasta jest najsłabiej opisana, więc chciałbym tam umieścić swoje opowiadanie. pewnie odejdę od wersji z Achromatopsji (uważam, że wykorzystanie 3 z 8 stacji północnych marnuje trochę potencjał tej części miasta).
I chętnie skorzystam z twoich materiałów. Dziękuję :D

Kirej, mógłbym cię poprosić o opis jakiejś frakcji?

Ponawiam prośbę. Proszę o opis frakcji, która znajdowałaby się na północnych stacjach warszawskiego metra. Z góry dziękuję.

Wiesz jak jest, święta i temat wyleciał mi z głowy :P
Ja osobiście zawsze umieszczałem na północnym końcu, z uwagi na płytsze niż na południu stacje i tunele, ludzi bardziej chorych i zmutowanych niż większość mieszkańców metra. Taka frakcja "dzieci atomu", lub mniej zmutowanych wyrzutków byłaby moim zdaniem dość prawdopodobna.
To co zostało zaprezentowane w Achromatopsji wydaje mi się dość bezsensowne, choć może geneza osadzonych w powieści na Wawrzyszewie Kiboli, jest bardziej zawiła, może wynika z doświadczeń autora :P (albo ta frakcja w początkowych latach po zagładzie zajmowała inne stacje i została potem "wypchnięta" na północ)
Nie wiem czy czytałeś Kompleks 7215, jeśli nie, łatwo będzie Ci tworzyć bez sugerowania się nim, natomiast jeśli znasz opisaną w nim frakcję "Inflanty", zajmującą trzy ostatnie stacje, to żeby nie zostać posądzonym o wtórność powinieneś pójść w inną stronę.
Więc może duża, dobrze rozwinięta frakcja? Oto jedna z moich propozycji: Stolicja na stacji Młociny z bezpośrednim podziemnym połączeniem z infrastrukturą huty, dalej stacja Wawrzyszew - handlarze i mechanicy wywodzący się z okolicznych straganów i sklepików w pobliżu stacji. Co dalej? Nie wiem, ale na pewno droga do centralnego odcinka metra powinna być utrudniona (może zawalona stacja Plac Wilsona albo zalany tunel za Dworcem gdańskim, bo tam tunel się obniża)
Amen

Dziękuję. Co do kibiców, to w jednym z wywiadów autor Achromatopsji stwierdził, że nie wiedział gdzie umieścić tą frakcję i akurat padło na Wawrzyszew. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8