18 / 02 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Otchłań - Robert J. Szmidt
2015-0819

Sky Tower - wrocławska wieża Babel

Czytelnicy często oddają się lekturze, by przenieść się do miejsc  istniejących tylko w wyobraźni, lecz czy nie jest czymś  fascynującym przeczytać o rzeczywistych, choć odmienionych na kartach powieści miejscach? Bezpowrotna przeszłość, alternatywna teraźniejszość, wizje przyszłości w konkretnych okolicznościach i lokalizacjach to coś, czego nigdy nie zobaczymy na własne oczy. Możemy jednak ujrzeć takie obrazy oczyma naszej wyobraźni, wspomaganej kreatywnością i wizjonerstwem pisarzy.

Uniwersum Metro 2033 szczyci się tym, iż miejsca akcji są nawet nie tyle realistyczne, co po prostu realne. Metro moskiewskie, petersburskie, rzymskie, krakowska Nowa Huta. Do grona tych miejsc, dzięki Robertowi J. Szmidtowi i jego „Otchłani”, dołącza Wrocław.

Miejscem, którego nie mogło zabraknąć na mapie postnuklearnego Wrocławia, jest wieżowiec Sky Tower, o którym więcej przeczytacie tutaj.

O wysokościowiec Sky Tower pytamy także w konkursie, w którym do wygrania są trzy fantastyczne latarki zasilane prądnicą, z logo UM2033 - absolutny must have  każdego stalkera.

Zapraszamy do zabawy!

Powrót do listy
do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.