21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Krucjata dzieci - Tullio Avoledo
2017-0201

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu na najlepsze fanowskie opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033!

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu na najlepsze fanowskie opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033!

W 2013 roku na portalu Metro2033.pl ogłosiliśmy konkurs na opowiadania osadzone w świecie wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego na kartach kultowej już powieści „Metro 2033”. Owoce tej inicjatywy ukazały się w formie darmowego e-booka „W blasku ognia”, który stał się rekordowo ściąganą publikacją na wielu platformach dystrybucyjnych – m.in. w Apple iBooks i Google Play Books.

Świadomi wagi takiej formy promocji młodych twórców, w roku 2014 ruszyliśmy z kolejną edycją konkursu. Tym razem zbiór fanowskich opowiadań pt. „Szepty zgładzonych” wydaliśmy w pełnej szacie graficznej Uniwersum Metro 2033 drukiem – był on dostępny jako darmowy dodatek do „Ciemnych tuneli” Siergieja Antonowa – oraz w postaci ebooka. Drukowana antologia twórczości fanów w kilkunastotysięcznym nakładzie jest ewenementem na naszym rynku wydawniczym.

Zorganizowana rok później trzecia odsłona wzbudziła ogromne zainteresowanie młodych autorów – w konkursie wzięło udział ponad stu uczestników! Tym razem zbiór najlepszych opowiadań fanowskich „Echo zgasłego świata” dołączyliśmy do bestsellerowej powieści Denisa Szabałowa „Prawo do użycia siły”.

Za nami IV edycja konkursu! I tym razem nas nie zawiedliście – nadesłaliście aż 169 opowiadań, o łącznej objętości 5 300 000 znaków. Gdybyśmy chcieli je wszystkie opublikować, trzeba by dziesięciu 200-stronicowych książek! To właśnie spośród tylu tekstów musiało wyłonić zwycięzców nasze jury w składzie:

Paweł Podmiotko – tłumacz, między innymi powieści Dmitrija Glukhovsky’ego  oraz autorów tworzących w Uniwersum Metro 2033

Robert J. Szmidt – polski pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca; twórca powieści w ramach Uniwersum Metro 2033

Ochotnicy z forum metro2033.pl


Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a poniżej prezentujemy listę zwycięzców w kolejności od pierwszego miejsca:


 1. Rafał Szponarski „Lek na całe zło”

 2. Jacek Urbańczyk „bez tytułu”

 3. Piotr Jedliński „Któryś był mi bestią”

 4. Szymon Muszyński „Ławica”

 5. Filip Laskowski „Dobry Samarytanin”

 6. Piotr Dudek „Elektrownia”

 7. Paweł Hamanowski „Kiedy słońce znów było bogiem”

 8. Marcin Wójcik „Fala nośna”

 9. Bartosz Majorczyk „Krótki rys człowieka współczesnego”

 10. Anna Załęska-Jabłońska „Kapitan”

 11. Marta Wnorowska „Muszka Anuszka”

 12. Krzysztof Gniady „Największy wróg ludzkości”

Zwycięzcom gratulujemy!

Zbiór wyróżnionych opowiadań ukaże się wraz z kolejną powieścią w ramach Uniwersum Metra 2033 w czerwcu. Prace redakcyjne będą się odbywały we współpracy z autorami. Okładkę zbioru zaprojektuje Ilya Jackiewicz.

 

Powrót do listy
do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.