23 / 03 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Wędrowiec  - Suren Cormudian
2017-1226

Świąteczne życzenia od rosyjskiej społeczności

Świąteczne życzenia od rosyjskiej społeczności

Danił Kozimirow:
Od Sybiraka, z głębi serca życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i nieco późniejszego Nowego Roku! Żebyście wszystko mieli i Wam się za to nie dostało! Morie udaczi i daczu u moria! (Morze szczęścia i daczy nad morzem!)

P.S. Krewni z Przemyśla, poszukuję Was!

Rasuł Szinware:
No cóż. Wszystkiego najlepszego w związku z nadciągającymi Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem! Chciałbym życzyć od siebie, i zapewne od całej naszej społeczności, szybkiego ukazania się nowych przekładów książek na język polski. Liczę, że nadchodzący 2018 będzie wspaniałym rokiem dla fandomu, ukaże się wiele nowych i interesujących książek, których długo wyczekiwaliśmy. Miło, że UM czytane i lubiane jest nie tylko w Rosji. Najlepszego!

Daniła Kostoriew:
S Rożdiestwom i s Nowym godom! ("S..." jest rosyjskim odpowiednikiem uniwersalnego "Wszystkiego najlepszego z okazji...")

Richard Riddick:
Moje pozdrowienia dla polskich czytelników serii "Uniwersum Metro 2033". Przesyłam z Machaczkały serdeczne życzenia i chęć przeczytania jeszcze wielu ciekawych książek! :)

Roma Sizow:
Pozdrawiam Was, towarzysze!!! Życzę, aby ta zima była śnieżna i skryła wszystkie trudności naszego postapokaliptycznego życia. Życzę pisarzom, aby ich książki zostały dla nas przetłumaczone :) 
Pozdrawiam z okazji dwóch rodzinnych świąt i życzę spędzenia ich w największym i najprzytulniejszym uniwersum!

Anatolij Szałtaniuk:
Pozdrawiam z okazji nadchodzących świąt Polaków! Niech Bóg dopilnuje, żeby wszystko, co napisano w książkach naszej serii, pozostało na swoich miejscach, a pozostałe w naszej fantazji! Najlepszego!!!

Ilja Jewsiejew:
Moi drodzy, 2017 był bogaty w wydarzenia zarówno w Rosji, jak i u was w Polsce. Seria "Uniwersum Metro 2033" wyszła z półrocznego zamrożenia i ponownie cieszy nas swoimi książkami. Ukazała się jedna z najbardziej wyczekiwanych książek projektu - "Prawo do zemsty" - ostatnia część trylogii Denisa Szabałowa. Wyszły u nas książki wiodących autorów serii - Siergieja Antonowa i Siergieja Moskwina. Odbyły się prezentacje nowej powieści Dmitrija Głuchowskiego - "Tekst". Przyjechał do was Suren Cormudian. Odbył się u nas konwent związany z "Uniwersum Metro", w którym udział wzięli polscy autorzy i Dmitrij Głuchowski. No i nasz wspólny polsko-rosyjski dialog, w którym zadawaliśmy sobie nawzajem pytania i dowiadywaliśmy się czegoś nowego. Mam nadzieję, że będziemy utrzymywać kontakt i w przyszłym roku, że rok 2018 da nam wiele dobrych książek i wrażeń, nowych wydarzeń i miłych chwil. Z okazji zbliżających się Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przyjaciele, spełnienia marzeń i świątecznej atmosfery!

Anna Kalinkina (autorka trylogii „Podmoskwie”, przyszłej trylogii „Sekrety Moskwy” —ostatni tom wyjdzie w Rosji w Marcu — autorka ideii i jedna z 10 współautorów powieści „Skrzyżowanie losów):
Wszystkiego najlepszego z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku! Sukcesów twórczych! Dobrze słyszeć, że nie jesteśmy jedyni w uniwersum, że w Polsce także istnieje strona poświęcona światu "Metro 2033".

Suren Cormudian (autor mającej się ukazać w najbliższym czasie, w Polsce książki „Wędrowiec” , wydanej w Polsce powieści „Dziedzictwo Przodków” i dwóch tomów mającej się ukazać w Rosji powieści „Na skraju Ziemi”!):
Dołączam się do życzeń. Życzę spokoju i pomyślności!

Nik Sokołow (główny administrator rosyjskiej Metropedii):
W imieniu całej rosyjskojęzycznej społeczności Metropedii składam życzenia naszym polskim kolegom z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia! :)
Życzę waszemu krajowi wszystkiego najlepszego, żeby pojawiali się kolejni utalentowani pisarze (nie tylko w sferze postapokalipsy) i żeby "Uniwersum Metro" w waszym kraju już zawsze pozostało na szczycie popularności! :)

Leonid Dobkacz (główny kartograf Uniwersum i prowadzący projekt polsko-rosyjskich rozmów po stronie rosyjskiej) (Cześć Wam!): 
W okresie przedświątecznym już od kilku lat towarzyszy mi serial "Doktor Who". I w jednym z moich ulubionych odcinków świątecznych pojawia się zdanie, które chciałbym zacytować: "W samym środku zimy, dokładnie w jej środku, [...] mówimy: »Jesteśmy w połowie drogi z ciemności«. Na Ziemi nazywają to Bożym Narodzeniem. Albo cudem zimy". Ten rok był bogaty w wydarzenia i wierzę, że większość z nich była dobra. Teraz, kiedy najdłuższa noc za nami i rzeczywiście jesteśmy w połowie drogi z ciemności, wyczekujemy kulminacji całorocznego cyklu - bożonarodzeniowego lub noworocznego cudu! Niech przytrafi się on nam wszystkim i podaruje jeszcze odrobinę szczęścia. Wszystkiego najlepszego z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przyjaciele i jednomyślni!Powrót do listy
do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.