19 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Krucjata dzieci - Tullio Avoledo
2016-0129

Nowy zbiór fanowskich opowiadań w Uniwersum Metro 2033

Nowy zbiór fanowskich opowiadań w Uniwersum Metro 2033

W 2013 roku na portalu Metro2033.pl ogłosiliśmy konkurs na opowiadania osadzone w świecie wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego na kartach kultowej już powieści „Metro 2033”. Owoce tej inicjatywy ukazały się w formie darmowego e-booka „W blasku ognia”, który stał się rekordowo ściąganą publikacją na wielu platformach dystrybucyjnych – m.in. w Apple iBooks i Google Play Books.

Widząc, jak ważna i poczytna jest taka forma promocji młodych twórców, w roku 2014 ogłosiliśmy kolejny konkurs. Tym razem poszliśmy o wielki krok dalej – spełniając prośby Czytelników i marzenia Autorów, nowy zbiór fanowskich opowiadań, zatytułowany „Szepty zgładzonych”, wydaliśmy nie tylko jako darmowy e-book, ale także drukiem. „Szepty zgłodzonych” – wydane w pełnej szacie graficznej Uniwersum Metra 2033 – były i są dostępne za darmo jako gratis do każdego egzemplarza „Ciemnych tuneli” Siergieja Antonowa. Oznacza to, że amatorska twórczość fanów jest dystrybuowana od razu w bestsellerowym nakładzie regularnej powieści Uniwersum. Był to – i wciąż jest – ewenement na naszym rynku wydawniczym.

W roku 2015 wystartowaliśmy z podobną inicjatywą. Trzecia edycja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – nadesłano bowiem ok. 200 opowiadań! To niemalże 200 arkuszy tekstu, czyli w przybliżeniu – aż 8 000 000 znaków! Jury prowadziło wielogodzinne burzliwe dyskusje, by ostatecznie wybrać trzynastu szczęśliwców, którzy w tym roku wykazali się lekkim piórem, znajomością postapokaliptycznego świata, a nierzadko poczuciem humoru! Wśród szczęśliwej trzynastki znalazło się troje autorów, którzy zasłużyli nie tylko na publikację, ale i nagrody pieniężne, które mamy nadzieję, zainwestują w rozwój swojego niewątpliwego talentu. Wybór nie był łatwy, a jury starało się, by opowiadania zawarte w zbiorze pokazywały różnorodność i oryginalność, z jaką można tworzyć w realiach postapokalipsy. Tym razem zbiór najlepszych opowiadań fanowskich dołączymy do powieści Denisa Szabałowa „Prawo do użycia siły”, która trafi do księgarń już 2 marca!

Wyniki konkursu 1 lutego o godz. 15.00 przedstawi na kanale YouTube Wydawnictwa Insignis (https://www.youtube.com/user/InsignisMedia) przewodniczący jury oraz autor pierwszej polskiej powieści z Uniwersum Metro 2033 – Paweł Majka.

 


Powrót do listy
do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.