21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Metro2035 - Dmitry Glukhovsky

Książka

 

Trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała. Całe miasta obróciły się w proch i pył. Przestał istnieć transport, zamarła komunikacja. Radio milczy na wszystkich częstotliwościach. W Moskwie przeżyli tylko ci, którzy przy wtórze syren alarmowych zdążyli dobiec do bram metra. Tam, na głębokości dziesiątek metrów, na stacjach i w tunelach, ludzie próbują przeczekać koniec cywilizacji. W miejsce utraconego ogromnego świata stworzyli swój własny ułomny światek. Czepiają się życia i ani myślą się poddać. Pewnie marzą o powrocie na powierzchnię – kiedyś, kiedy obniży się poziom radiacji. I nie tracą nadziei na odnalezienie innych ocalałych...

Metro 2035 kontynuuje i kończy historię Artema z pierwszego tomu kultowej serii. Na tę książkę miliony czekały przez długie dziesięć lat, a prawa do tłumaczenia wydawnictwa wykupiły na długo przed jej ukończeniem. Metro 2035 jest przy tym książką niezależną i również od niej można zacząć przygodę z kultowym cyklem Glukhovsky’ego, który podbił serca Czytelników w Rosji i na całym świecie.

Zwyczajny i znajomy świat Metra postawiłem na głowie, tak więc tych, którzy czytali Metro 2033 czeka mnóstwo odkryć i niespodzianek. A tym, którzy swój kontakt z Metrem zaczynają od tej właśnie książki, oddaję sensacyjną, emocjonalną, mocną powieść – myślę, że nie pozwoli się im nudzić. – Dmitry Glukhovsky

Metro 2035 kontynuuje i kończy historię Artema z pierwszego tomu kultowej trylogii. Na tę książkę miliony czytelników na świecie czekały długich dziesięć lat, a prawa do jej przekładu zagraniczni wydawcy wykupili na długo, zanim powieść została zakończona. Metro 2035 jest przy tym książką niezależną, i także od niej można zacząć wtajemniczenie w uniwersum, które podbiło Rosję i cały świat.

Polskie wydanie Metro 2035 ukazało się w artystycznej szacie graficznej autorstwa Ilji Jackiewicza, znanego i utalentowanego rosyjskiego ilustratora, twórcy okładek takich książek jak FUTU.RE  (Glukhovsky), Łzy Diabła (Magdalena Kozak), Szczury Wrocławia (Robert J. Szmidt), a także wszystkich tomów serii Uniwersum Metro 2033, w tym Dzielnicy obiecanej (Paweł Majka) i Otchłani (Robert J. Szmidt).

 

Twarda oprawa

Trylogia Metro 2033/4/5 zostanie wydanie także w oprawie twardej z zupełnie innymi, bardziej symbolicznymi okładkami, które celowo nawiązują do stylistyki radzieckiego propagandowego socrealizmu i będzie dostępna w limitowanej edycji odpowiednio 2200/2200/3200 numerowanych egzemplarzy.

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.