21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Metro2034 - Dmitry Glukhovsky
2010-1213

Wyniki konkursu na najciekawszą recenzję książki Metro 2034

Wyniki konkursu na najciekawszą recenzję Metra 2034!

Poniżej przedstawiamy listę autorów wszystkich nadesłanych recenzji, wraz z krótkim cytatem, który szczególnie nam się spodobał. Miejsca od 1 - 4 nagradzamy dużym kubkiem (330 ml) zaś pozostałe – małym kubkiem (220 ml).  Ze wszystkimi autorami skontaktujemy się emailem.

1. lwr - pełny tekst recenzji

"Lektura ta odstawiła na bok zapierające dech w piersiach momenty, które zdarzały się co pięć linijek. Przejęła pałeczkę nie od krwiożerczego wilka a zmyślnego lwa. Tutaj każde wypowiadane zdanie ma jakiś podtekst."

2. Squonl - pełny tekst recenzji

"W "Metrze 2033" mogliśmy poznać współczesną Rosję, w Metrze 2034 poznajemy współczesnych Rosjan. I to jest podstawowa różnica między obiema powieściami, które na szczęście są od siebie diametralnie rożne i mogą stanowić odrębne historie."

3. Veron - pełny tekst recenzji

" Metro 2033 było megatonowym wybuchem oryginalności, której huk świeżości i nowatorstwa niósł się jeszcze długo po tunelach podświadomości czytelnika. Metro 2034 to eksplozja kilkuset kilogramów trotylu solidnej lektury, która może na kolana nie powali, ale pozostawi pozytywne wrażenie."

4. grey_man - pełny tekst recenzji

Podsumowując, "Metro 2034" to pozycja przeciętna. Książka o podziemnej filozofii, poszukiwaniach siebie samego w czeluściach budzących grozę tuneli. Książka z pustym i niezrozumiałym zakończeniem, pozostawiającym czytelnika w stanie lekkiego niedosytu i oszołomienia.

5. bio_hazard - pełny tekst recenzji

?

"Fabuła idzie oczywiście do przodu dosyć szybko, ale na pierwszy plan wysuwają się rozterki duchowe głównych bohaterów. Zahaczający o schizofrenię dualizm osobowości Huntera, lęk przed samotnością i utratą człowieczeństwa Saszy i przede wszystkim poszukiwanie sensu życia i literackiej nieśmiertelności Homera."

6. Rudocosta - pełny tekst recenzji

"Dosłownie kilka chwil wcześniej siedziałem na łóżku - zwinięty niczym jeden z bohaterów lektury, spoglądałem w rękaw bluzki i nerwowo co chwila przygryzałem dolną wargę. W rzeczywistości błąkałem się po metrze. Bo Dmitry Glukhovsky po raz drugi otumanił mnie detalami jego wizji końca ludzkości."

7. Rybacki - pełny tekst recenzji

"Zagłębiając się w powieść, czytając coraz to dalsze stronice i następne rozdziały, dostrzegamy co się kotłuje w umysłach bohaterów, jak stwarzają swoje poglądy, walczą ze samym sobą oraz poznają świat , a raczej to, co z niego zostało. Kreacja bohaterów to ogromny atut tej powieści. Postacie w całym tym fantastycznym świecie są nieprawdopodobnie rzeczywiste. Można ich "dotknąć", obejrzeć z różnych perspektyw, a nawet wejrzeć w ich umysł - choć to ostatnie będzie trudne w przypadku Huntera, ale ciii"

8. Holden - pełny tekst recenzji

"Cała książka jest pełna odniesień do antyku (np. mitów greckich), a co za tym idzie do humanizmu, poglądu, w którego centrum zainteresowań jest człowiek. Glukhovsky zdaje się być zafascynowany tym, co pozwoli ludziom po zagładzie pozostać ludzkimi. Jest to chyba najważniejsza refleksja, która wyjawia się z książki. Czy jest to język, pismo, sztuka? A może umiejętność czucia piękna w świecie mrocznych tuneli metra? Na to pytanie będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami."

9. Lordofhell - pełny tekst recenzji 

Przyznam się, że do moskiewskiego metra wracałem przeskakując po kilka stopni zardzewiałych, nieruchomych już schodów na raz. Świat wykreowany przez Glukhovsky'ego hipnotyzuje i kompletnie pochłania, wsysa czytelnika niczym ruchome piaski. Ponura wizja nuklearnej zagłady nie od wczoraj rozpala wyobraźnie wszelakiej maści autorów, a jednak rosyjski pisarz odnalazł w tym postapokaliptycznym świecie swoją niszę, swoistą świątynię, którą stało się moskiewskie metro.

Powrót do listy
do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.