21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Metro2034 - Dmitry Glukhovsky
2011-0121

Wszystkie strachy metra

Wszystkie strachy metra

Wszystkie strachy metra to tytuł wywiadu, który z Dmitrijem Glukhovskym przeprowadził Stanisław Rajewski. Polecamy - całość można przeczytać w najnowszym, lutowym numerze miesięcznika Sukces.

W wywiadzie Dmitry mówi o genezie powstania Metra 2034, o swojej katastroficznej wizji przyszłości i o Rosji, którą - jak sam twierdzi - przedstawił "w konwencji punkowo-absurdalnej" w swoich "Opowiadanich o ojczyźnie". Zaskakuje swoją krytyką stosunków feudalnych panujących w Rosji, prezentując Władimira Putina w roli narodowego buhaja. Bardzo ciekawie definiuje pojęcie patriotyzmu: (...) Rosja to nie kraj, z którego mógłbym być dumny (...) Mówiąc to zastrzegam: Jestem patriotą. Bycie patriotą nie oznacza, że trzeba chwalić ojczyznę, tylko ją kochać. Miłość polega na dostrzeganiu jej wad i przestrzeganiu, jeśli toczy się ku zatraceniu (...).

Sukces, nr 2/247, LUTY 2011

Powrót do listy
do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.