20 / 03 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Metro2034 - Dmitry Glukhovsky
2010-1005

Uruchomienie serwisu Metro 2033 Uniwersum

W roku 2005 Dmitry Glukhovsky wydał powieść Metro 2033, która odniosła czytelniczy sukces i stała się bestsellerem najpierw w Rosji, a następnie w większości krajów europejskich. Na kanwie tej powieści, zaczęły powstawać kolejne, tworzone przez różnych autorów, ale opierające się na tej samej prostej regule: akcja rozgrywa się po katastrofie nuklearnej, w miejscu, w którym ludzie mogli przeżyć – np. w metrze.

Czytelnicy i twórcy z całego świata zaczęli zrzeszać się tworząc nowe Metro-społeczności. W ten sposób powstały opowiadania o ocalałych ludziach, którzy próbują żyć w skrajnie niesprzyjających warunkach. Niektóre z nich doczekały się publikacji pod marką Metro 2033 Uniwersum. W rezultacie nieznani wcześniej pisarze mogli zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców.

Zachęceni rosnącą popularnością rosyjskiego portalu Metro2033.ru, stworzonego przez Dmitrija Glukhovsky’ego, z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce polski portal Metro 2033 Uniwersum.

Umożliwi on Wam swobodną publikację własnej twórczości , czytanie materiałów nadesłanych przez innych użytkowników oraz wzajemną ocenę.

Być może wśród nadesłanych tekstów znajdą się takie, które będą mogły zostać wydane pod marką Metro 2033 Uniwersum i staną się polską odpowiedzią na fenomen Metra 2033.

Zapraszamy do założenia konta oraz publikowania własnej twórczości !

Powrót do listy
do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.