22 / 02 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Last Light -

Postacie z Metra 2033

Poznajesz starych znajomych ?

Artem

Główny bohater, w którego skórę się wcielamy. Młody stalker, który urodził się jeszcze przed wojną. Prześladują go wspomnienia z przeszłości, z wycieczki z matką do Ogrodu Botanicznego, gdzie zastała ich wojna.

Jako jedyny mieszkaniec metra potrafi porozumiewać się z Czarnymi, na których sprowadza śmierć. Trawi go poczucie winy za unicestwienie jedynej możliwości ratunku dla ludzkości. Chce za wszelką cenę odkupić swój grzech, ratuje Czarnego i pomaga mu uratować pozostałych Czarnych ukrytych w metrze.

Chan

Tajemniczy mężczyzna w podeszłym wieku. Zawsze sprawia wrażenie, jakby wiedział więcej, niż powinien. Pełni rolę sumienia i duchowego przewodnika Artema. To z jego inicjatywy zostaje zorganizowana misja pochwycenia ostatniego z Czarnych. Jako jedyny ma na uwadze los Artema i chce dla niego jak najlepiej. Pomaga mu uwolnić się z poczucia winy, jakie dręczy go od czasu sprowadzenia zagłady na Homo Novus.

Znika po bitwie o D6.

Ulman

Stary przyjaciel Artema z wyprawy na wieżę Ostankino. Prowadzi nas i Chana na spotkanie z Młynarzem w sprawie Czarnego. Jest odpowiedzialny przed pułkownikiem za Leśnickiego i to on ma ponieść konsekwencje z rąk przełożonego za niedopilnowanie swojego podkomendnego.

Ginie podczas obrony w D6 wyciągając nas spod ognia komunistów.

Młynarz

Dowódca Zakonu, który wydaje rozkaz zlikwidowania Czarnego. Doświadczony żołnierz i obrońca metra, który zawsze ma na uwadze dobro ukrytych w nim ludzi. Po opanowaniu D6 zdecydował podzielić odkryte w nim dobra między największe frakcje i ugrupowania w metrze. Liczy, że w ten sposób zapobiegnie dalszym wojnom, a ludzkość będzie mogła zająć się odbudowywaniem świata.

Anna

Córka Młynarza, która grzeszy urodą i umiejętnościami strzeleckimi. Jest jednym z najlepszych strzelców wyborowych Zakonu. Towarzyszy Artemowi podczas polowania na Czarnego. Jej celem jest ustrzelenie mutanta, kiedy główny bohater będzie go wywabiał z kryjówki. Początkowo w obecności Artema gra arogancką i twardą. Traktuje go z wyższością. Po schwytaniu Artema przez faszystów, czuje się winna pozostawienia partnera samego. Przy kolejnym spotkaniu nie jest już tą samą Anną.

Czarny

Jedyny ocalały z bombardowania Ogrodu Botanicznego przedstawiciel Homo Novus. Pierwszy raz spotykamy się z nim we wciąż dymiących szczątkach gniazda Czarnych. To przez niego Artem traci przytomność i daje się schwytać Faszystom.

Potrafi porozumiewać się z Artemem i odkrywać myśli osób, z którymi wejdzie w kontakt. Pozwala również widzieć mu ukrytych przeciwników i przedstawiać ich nastawienie do niego. Pomaga w ten sposób w ujawnieniu spisku Czerwonych przeciwko całemu metru, a ostatecznie ratuje obrońców D6 przed ludźmi generała Korbuta i uniemożliwia wysadzenie kompleksu.

Paweł

Czerwony w stopniu majora, w którego towarzystwie uciekamy z Rzeszy i trafiamy na Teatralną. Początkowo sprawia wrażenie przyjaciela, ale od początku planuje zdradzić Artema. Chcąc zaimponować przełożonym, zdradza go i wydaje w ręce towarzysza Moskwina oraz generała Korbuta. Współpracuje z genkomem i Leśnickim przy ataku chemicznym na Oktiabrską, a także w opracowywaniu planu natarcia na D6. Wie, gdzie przetrzymywany jest Czarny.

Moskwin

Podstarzały gensek Linii Czerwonej z charakterystycznym wąsem. Doszedł do władzy po zamachu na swojego brata, który przeprowadził na polecenie generała Korbuta. Poznajemy go podczas niewoli na Placu Rewolucji, gdzie próbuje uzyskać od nas informacje na temat D6. Jest pionkiem w rękach genkoma.

Przy pomocy Czarnego dowiadujemy się, jaki jest prawdziwy cel jego obecności w Polis. Odwraca uwagę Rady, Rzeszy i Zakonu podczas konferencji pokojowej w Polis, kiedy Korbut szturmuje D6. Ponadto zdradza okoliczności zamachu na swojego brata.

Korbut

Szara Eminencja Linii Czerwonej. To on, szantażując towarzysza Moskwina, rządzi Czerwonymi. To jego pomysłem jest atak na D6 i zarażenie Oktiabrskiej. Posłużyły mu do tego informacje zdobyte podczas przesłuchania Artema. Jest zwolennikiem wydobywania informacji z przesłuchiwanego przy użyciu leków.

Współpracuje z Leśnickim i Pawłem w celu zdobycia wirusa z D6, który później zostaje rozpylony na Oktiabrskiej. Jest zachwycony skutecznością działania nowej broni, szybkością z jaką zabija i wymiera. Chce go użyć do zaatakowania całego metra, ale potrzebna mu jest do tego technologia ukryta w D6.

Leśnicki

Stalker, który zdradził Zakon. Wykradł z laboratoriów w D6 wirus, który został rozpylony na Oktiabrskiej. Pierwszy raz spotykamy go na Placu Rewolucji, w towarzystwie towarzysza Moskwina i generała Korbuta. Drugi raz konfrontujemy się z nim podczas ataku Czerwonych na cerkiew na bagnach, kiedy porywa Annę. Do ostatniego spotkania dochodzi w obecności Czarnego, który ujawnia przed Artemem część planu Korbuta, w którą był zamieszany Leśnicki.

Leonid

Syn Moskwina, który zarzuca ojcu brutalność. Uważa go za gorszego przywódcę, niż jego brat. Sam ma duszę artysty i to on uwalnia nas na Placu Rewolucji z rąk komunistów.

To ten sam Leonid, który występuje w książce Metro 2034.

Kowal

Stary przyjaciel Artema, który swój warsztat i dom zlokalizował w korytarzach technicznych gdzieś między Placem Rewolucji na Wenecją. Otrzymujemy od niego motodrezynę, którą przemierzamy kolejne odcinki tunelu. Kowal również przesłał meldunek Artema do Młynarza o niepowodzeniu misji zgładzenia Czarnego.

Fiodor

Lekkoduch o bardzo przyjaznym nastawieniu. Poznajemy go podczas podróży łodzią do Wenecji. W jego towarzystwie walczymy z Krewetkami, które spokojnie karmi kolejnymi granatami.

Siemion

Mieszkaniec Wenecji, który pomaga nam uciec z metra. Wypuszcza nas na powierzchnię w okolicy bagien i wskazuje starą cerkiew, w której skryli się stalkerzy i Anna.

 

Autor: Maciej Sola, www.maciejsola.pl 

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.