Walcz o metro gdziekolwiek jesteś!

Maciej "Sakwan" Solawww.maciejsola.pl

Moskiewskiemu metru ponownie zagraża niebezpieczeństwo. W do tej pory odizolowanym od tuneli bunkrze wybucha epidemia. Ekspedycja naukowców wysłana na poszukiwanie składników niezbędnych do wytworzenia leku przepada gdzieś w mrokach metra. Jej śladem rusza kolejna, tym razem dowodzona przez gracza. Uzbrojona po zęby i gotowa wprowadzić swoje rządy w metrze, byleby odnaleźć zaginionych.

Metro 2033: Wojny, mapa

Metro 2033: Wars to strategiczna gra turowa pozwalająca zbudować potężne państwo na zgliszczach kolejnych podbijanych stacji. Wypowiadanie wojen, zawiązywanie sojuszy, wykonywanie zleceń, dowodzenie oddziałami i zarządzanie rozwijającym się państwem. Zaniedbanie chociaż jednego z tych elementów może doprowadzić do poważnych konsekwencji, od głodu na kontrolowanych przez gracza stacjach, aż po pochód hordy mutantów przez niebronione stacje.

To wszystko traci na znaczeniu, kiedy przychodzi czas na podbicie kolejnej stacji lub rozbicie sił najeźdźców. Gra pozwala na budowanie różnorodnych oddziałów, złożonych z najemników walczących wręcz, strzelców i wsparcia potrafiącego leczyć towarzyszy lub zasypać przeciwnika granatami. Utrzymywanie podopiecznych przy życiu nagradzane jest punktami doświadczenia, dzięki którym weterani uczą się nowych, coraz potężniejszych umiejętności.

Metro 2033: Wojny, stacja

Metro 2033: Wojny przypadnie do gustu fanom gier turowych. Podczas rozgrywki ciężko pozbyć się skojarzeń z takimi światowymi klasykami jak Heroes Might & Magic czy Disciples. Osoby, które miały już kontakt z tymi grami, w Metro 2033: Wojny odnajdą się bez problemu. Pozostali będą musieli poświęcić trochę czasu na zorientowanie się w zależnościach zachodzących pomiędzy kolejnymi akcjami. Choć Uniwersum Metro 2033 kojarzy się z ciężkim i mrocznym klimatem, twórcy Metro 2033: Wojny pozwolili sobie na akcenty humorystyczne. Współgra to z groteskową grafiką i portretami najemników.