21 / 01 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Dziedzictwo przodków - Suren Cormudian

Świat

Rzeczywiste obiekty i miejsca w Dziedzictwie przodków

Zapraszamy Was na niesamowitą wyprawę! Poznajcie obiekty i miejsca które będzie można odnaleźć w fabule "Dziedzictwa przodków" Naszym przewodnikiem będzie Pan Paweł Podmiotko

W pierwszej odsłonie zajrzymy w podziemia V Fortu

Kaliningrad i jego podziemia

W Kaliningradzie nie zbudowano nigdy metra. Mimo to nie brakuje w nim podziemi, tuneli i innych tajemniczych miejsc, w których z pewnością mogliby się skryć ocalali z katastrofy nuklearnej. Pozostałości XIX-wiecznych fortyfikacji, w tym pełniącego w Dziedzictwie przodków ważną rolę Piątego Fortu są rozsiane po całym mieście. Należą do nich między innymi pięknie odrestaurowane Brama Frydlandzka czy Królewskie Wrota, a także baszta zwaną Wieżą Dohny, w której obecnie znajduje się muzeum bursztynu.

 

W drugiej części poznamy niezwykłe osiągnięcia rosyjskiej techniki.

Pojazdy wojskowe w „Dziedzictwie przodków”

Niezwykłe pojazdy i inne osiągnięcia rosyjskiej techniki wojskowej to w Uniwersum Metro 2033 już tradycja. Nie inaczej jest w Dziedzictwie przodków. Tod mit uns. Autor wykorzystał fakt, że duża część akcji toczy się na poligonie Chmieliowka pod Kaliningradem i umieścił w niej parę interesujących maszyn....

Trzeci artykuł czyli  Wunderwaffe – prawda i mit

Wunderwaffe, czyli „cudowna broń”, to pojemne określenie oznaczające wojskowy wynalazek techniczny, który miał odwrócić losy wojny i przechylić szalę zwycięstwa na stronę hitlerowskich Niemiec. Jak wiemy, nic takiego nie nastąpiło (inaczej pewnie nie pisałbym teraz dla was po polsku) i samo to pojęcie było przede wszystkim zagrywką propagandową mającą na celu wzrost morale u przegrywających na wszystkich frontach Niemców. Nie znaczy to jednak, że prace nad supernowoczesnymi rodzajami broni nie miały miejsca – niektóre z nich zdążyły jeszcze wziąć udział w walkach, prace nad rozwojem innych przerwała kapitulacja III Rzeszy.

Ostatnia, czwarta część opowiada o Nazistach w Ameryce Południowej

Jak mogliście przeczytać w moim poprzednim artykule, hitlerowskie Niemcy do samego końca wojny próbowały stworzyć broń doskonałą. Było to zrozumiałe – przy miażdżącej przewadze aliantów tylko skok technologiczny mógł odwrócić losy. Powód, dla którego Wehrmacht nawet w 1944 i 45 r. testował kolejne supernowoczesne prototypy mógł być jednak całkiem inny. Czy prominentni naziści, planując ewakuację, przygotowywali jednocześnie swój powrót, ukrywając swoje najbardziej rozwinięte wynalazki w sekretnych bunkrach i ukrytych podziemnych schronach? Takie teorie – przyznaję, nieco spiskowe – istnieją i Suren Cormudian postanowił nawiązać do nich w swojej książce.

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.