21 / 02 / 2018
Wydawnictwo Insignis
Otwórz player w nowym oknie
Ciemne Tunele  - Siergiej Antonow

Autor

Siergiej Walentynowicz Antonow 

Urodził się 26 sierpnia 1968 roku w Bychowie, Obwód Mohylewski, na Białorusi.
Całe dzieciństwo spędził w rodzinnym mieście.
Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia w Mohylewskim Instytucie Technologicznym (obecnie Państwowy Instytut Żywienia w Mohylewie).
Na drugim roku dostał powołanie do wojska.
Służbę wojskową odbył w jednej z nowo budowanych dzielnic Moskwy, którą od tego czasu uznaje za "miasto swej młodości". Po odbyciu służby wojskowej powrócił na uczelnie.
Studia zakończył w 1992 roku ale nie podjął pracy w swoim, wyuczonym, zawodzie.
Okres zakończenia nauki zbiegł się z czasem zastoju i regresu przemysłu spożywczego na Białorusi.
Pracę znalazł w lokalnej gazecie, gdzie jedynym kryterium przyjęcia do pracy było posiadanie wyższego wykształcenia. Jego pierwsze artykuły opublikowano właśnie w tej lokalnej gazecie w której w latach 1992-2000 był redaktorem w dziale odpowiedzi na listy.
W roku 2000 został korespondentem mińskiej gazety „Частный детектив” („Prywatny detektyw”).
Pierwsze opowiadania Antonowa opublikowało moskiewskie wydawnictwo „Amadeusz”.
Dzięki nim został dostrzeżony przez redakcję AST która rekomendowała Antonowa do udziału w projekcie Dmitrija Głuchowskiego – „Uniwersum Metro 2033” - w którym został „autorem numer dwa” dzięki umiejętności tworzenia post-apokaliptycznych opowiadań.
Za swoich nauczycieli uznaje Nikołaja Wasiljewicza Gogola i Michaiła Afanasjewicza Bułgakowa.
Jego największym hobby jest kolekcjonowanie książek.
Aktualnie pracuje nad mistycznym thrillerem „Внук чернокнижника” („Wnuk czarnoksiężnika”), powieścią historyczną „Лоскутные звезды” („Ze skrawków gwiazdy”) i kontynuacją książki „Скальпель доктора Менгеле” („Skalpel doktora Mengele”) pod tytułem „Остров доктора Менгеле” („Wyspa doktora Mengele”).
Jego powieść „Темные туннели” („Ciemne tunele”) została wydana w Niemczech i Korei Południowej (już za chwile zostanie wydana również w Polsce).
Powieść „Стабилизатор. Минск 2041” („Stabilizator. Mińsk 2041”) - książka o Białorusi – została wydana na Litwie.
Kolejna książka z cyklu UM2033 „Niepogriebionnyje” („Niepochowani”) zdobyła nagrodę „Лучшая книга Вселенной Метро 2033” („Najlepsza książka UM2033”) w roku 2012.
Trylogia Antonowa „Ciemne tunele”, „W interesie rewolucji” i „Niepochowani” została w 2014 roku wydana w formie jednej książki - „Moskiewskie tunele”.

do góry Insignis
ZAMKNIJ
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na ich zapisywanie na Twoim urządzeniu, zmień ustawienia przeglądarki. Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies.